Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Бомба для свідомості: як впливають теракти на цілі покоління

29.04.2013 12:53
2096
 
Як теракти і масові вбивства змінюють свідомість цілих поколінь. Читайте тут.Зрозуміло, що той, хто вижив після теракту чи після масових розстрілів – кардинально змінить свій світогляд. Але, після фатальних подій, за допомогою телебачення, коригується свідомість, здавалося б, зовсім непричетних до того людей.15 квітня трагедія в Бостоні. 280 людей постраждалих, троє загинули. 22 квітня стрілянина в Бєлгороді. Загинуло 6 людей. 23 квітня 5 людей були вбиті в ході стрілянини в американському місті Федерал Уей. Один із імовірних вбивць – помер на місці.Квітень став ще одним кривавим місяцем на річній терористичній карті світу. Щодня може статися вибух, стрілянина… Такі погані новини – можуть подовжувати ланцюжок численних терактів і масових вбивств, що стало одним із головних символів «нульових». Такі теракти, стрілянини, відбуваються не тільки на яву, а разом з ними і в головах інших людей – цінності, які формуються останні два десятки років – змінюються. Інформаційна лавина, пов’язана з терористичними актами, масовими розстрілами може впливати на психіку майбутнього покоління, як на свідомому, так і на підсвідомому рівні. В даних випадках для людей змінюється не світ, а психологія сприйняття реальності.

ПРО ПОКОЛІННЯ

Якщо говорити соціологічною мовою, це генерація Y (орієнтовно люди, що народилися в 1984-2000 роках, за кордоном їх ще називають поколінням Міленіум) і генерація Z (Орієнтовна дата народження з 2000 років). До обставин, які сформували цінності покоління Y, прийнято відносити: розпад СРСР, атипову пневмонію, розвиток цифрових технологій, військові конфлікти і теракти (сюди ж ми додаємо і масові вбивства). «Люди, що належать до покоління Y – дуже цінують свій час», - переконана журналіст, Наталія Соколова, про це покоління вона писала в статті «Поколение Игрек». «Покоління ігрик бачило не тільки хороше, воно стало свідком численних терактів. Звідси і виникає відчуття крихкості світу, короткості життя і ефемерності буття. Все, чого ти досягнув – може бути зруйноване в одну мить».ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "КРЕДИТНІ ХИТРОЩІ"Покоління Y, на відміну від інших поколінь, просочене оптимізмом, який часто переходить в інфантильність і наївність. Можливо, саме тому теракти і масові розстріли розвивають у «ігреків», не стільки ті чи інші фобії, скільки прагнення скоріше отримати від життя все найкраще і взяти це з усмішкою на обличчі, доки нічого не сталося.

Бомба для підсвідомості – сни

Теракти впливають не тільки на життя, але й на сни людини - вони стають більш реальними і більш яскравими, але не страшними. Такий результат показало дослідження Університету Тафтс. У рамках дослідження 44 американця (11 чоловіків і 33 жінки) у віці від 22 до 70 років вели щоденники своїх снів. Щоденники були розпочаті в 2000 році, закінчені в кінці 2001-го. Порівняння снів, побачених людьми до і після терактів 11 вересня 2001 року, показало, що сни вкрай різняться (зіставлялися записи про 10 попередніх і 10 наступних снах). Після теракту сни відрізняються більш яскравими і виразними образами, проте, на подив, вони не більш тривалі і не страшніші. У них ніколи не фігурували образи літаків або хмарочосів, незважаючи на те, що всі піддослідні неодноразово спостерігали цей сюжет по ТБ. Сни після теракту здавалися більш "реальними": всі люди відзначали, що межа між сном і дійсністю була вкрай стерта.

Яке майбутнє?

Оскільки покоління «ігрек» прагне отримати все і зараз – це може призвести і до певних змін в різних сферах. Наприклад аналітики вже працюють над питаннями, що потрібно змінювати, щоб і робота для нової генерації була в задоволення і над іншими сферами життя. Наприклад, управління персоналом. Роботодавці задумуються про неформальний підхід до всього: від опису вакансій до оформлення інтер’єрів. Вільни графік. Підбір кандидатів на вакансію з підвищеною увагою до того, щоб людині було цікаво виконувати запропоновану роботу (інакше нова генерація шукатиме інше місце для роботи). Корпоративні ЗМІ, портали, спільноти в соціальних мережах і будь-які інші методи, які дозволять співробітникам відчувати себе «в суспільстві».ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "20 МІСЦЬ, ЯКІ ХОВАЄ ГУГЛ"Ідеальними Y-компаніями на сьогоднішній день можна назвати «Google», «Yandex», «Mail.ru» та інші великі IT-компанії, світлини чиїх офісів і розповіді про їхні мотиваційні програми користуються великою популярністю в мережі - як у претендентів, так і у роботодавців. Подумайте, на Вашій роботі працюють з Вашою свідомістю, яку створює інший світ?
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка