Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Боротьба за пенсію: харків'янка, якій держава відмовляє у призначенні пенсії за віком, просить допомоги

13.02.2021 17:12
836
 

Героїня сьогоднішньої історії потерпає від свавілля Пенсійного фонду України та рішень Конституційного суду. Жінка багато років працює в медичній установі, проте подяки від держави отримати не може, бо мусить відстоювати своє й так законне право на призначення пенсії за віком.

Скарга:

"Добрий день! Прошу допомоги, я хотіла усе вирішити законним шляхом, думала що живу у правовій державі. Після відмови пенсійного фонду зверталась до судів: адміністративний і другий апеляційний м.Харкова, але марно. Я отримала 2 відмови. При тому в апеляції написано, що вирок касації не підлягає.

Суть моєї проблеми полягає у тому,  що я працюю рентгенолаборантом в рентген-кабінеті у психіатричній лікарні за списком №1. Коли я оформлювалась на роботу, я сподівалась оформити пенсію у 45 років. Але у 02.03.2015 р. було прийнято закон, згідно якого я повинна вийти на пенсію у 49,5 років.

Несподіванно для мене, 23 січня 2020р. КСУ ухвалив рішення у справі 1-5/2018(746/15) в якому чітко написано, що працівники, які працювали до 01 квітня 2015 року, мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи.

Жінки - після досягнення 45 років і при стажу роботи  не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах. В мене на цей момент було загального стажу 26 років 6 місяців, пільгового - 10 років 3 місяці, що підтверджується атестацією робочого місця. Я продовжую працювати рентгенолаборантом у тій же лікарні.

Зауважте, я не поїхала працювати рентгенолаборантом у Польшу, а продовжую працювати у своїй  країні, сподіваючись що держава виконає свої обов'язки. Питання в тому, чому в нашій демократичній, соціальній і правовій державі, де людина визнається найвищою соціальною цінністю не виконується рішення КСУ?

Що є обов'язковим для виконання на усій території України і не може бути оскаржено. Крім того, я зв'язалась з юристом профспілки металургів Кривого Рогу, який закликав своїх робітників, котрим відмовляють у пенсійному забезпеченні, подавати до суду. Вийшло так, що у них суди половині робітників задовільнили позовні заяви, а половині - ні. Одже, судді роблять що бажають?

Як таке може бути? Я готова дати інтерв'ю, а можу і сама зняти ролик зі зверненням до президента - гаранта Конституції. Допожіть, будь ласка! 

  1. Посилання на рішення КСУ 1-5/2018(746/15) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v001p710-20#Text
  2. Відмова Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області "файл № 1"
  3. Відмова Харківського окружного адміністративного суду "файл № 2"
  4. Посилання на відмову №520/8020/2020 Другого апеляційного адміністративного суду міста Харкова (оригінал на на руку не отримала) https://reyestr.court.gov.ua/Review/93212352" - публікує слова Оксани "Електронна книга скарг України". 
Контакти для журналістів та правоохоронців приховано!
Ми можемо надати контакти скаржника журналістам та правоохоронцям, зазвичай це телефон та е-мейл. Для цього Вам потрібно увійти або зареєструватися.
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка