Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Інтернет покупки. Як правильно купувати в інтернет-магазинах і перевіряти сайти

18.01.2019 13:57
7440
 
Журналісти "Електронної книги скарг України" за майже 6 років існування проекту назбирала сотні історій про те, як нахабно та цинічно шахраї можуть обдурити наївних покупців в інтернеті. І все, що потрібно їм було - це зробити перевірку сайтів, перед здійсненням покупки в інтернеті. Ми публікували скарги наших читачів і на магазини, які продавали супердешево товари, що коштують в рази дорожче. Із останніх, публікація скарги на інтернет магазин «Дрес Мі», що не надсилають товар, але гроші беруть і на інтернет-магазин «Mobilax», який вводить в оману споживачів. Усі скарги наших читачів на такі шахрайські інтернет-магазини ми публікуємо і кожен може надіслати свою скаргу. Ми навіть створили «Чорний список інтернет-магазинів України», але вирішили на цьому не зупинятися і розповісти нашим читачам, як же потрібно робити інтернет покупки, щоб не стати жертвою інтернет-шахраїв та які головні ознаки шахрайських інтернет-крамниць.

ПЕРЕВІРКА В ПОШУКОВИКАХ ТА СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ. ЯКІ ДАНІ ШУКАТИ?

Не лінуйтеся подивитися історію компанії. Пошукові мережі – це ваші друзі. Саме в них потрібно написати ім`я інтернет-магазину, в якому ви плануєте зробити інтернет-покупки і добряче пошукати згадки про нього. Це, ніби перший закон перевірки сайтів. Потім це ж ім`я написати кирилицею, якщо сайт має англійську назву і знову ж таки почати перевірки в пошуковиках. Також, радимо зайти на сайт «Електронної книги скарг України» і в полі «Пошук», правий кут екрану, провести таку ж перевірку сайту за його назвою, як і ви зробили в пошуковиках. А також, введіть назву інтернет-магазину і в пошуку в соціальних мережах, можливо, хтось згадував про неї там.

ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИН, ЯК МІСЦЕ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ

Перед тим, як робити інтернет-покупки на невідомому сайті, обов`язково добре прогляньте сайт. Знайдіть поле "контакт" (винизу сайту чи на горі), подивіться, як воно оформлене. Чи є стаціонарний офіс? Як вони пропонують зв`язуватися: телефоном чи е-мейлом. Якщо тільки е-мейл або телефон, а офісу немає - це теж має насторожити, зателефонуйте та запитайте, де ж вони розташовані. Якщо ж поля "контакти" взагалі немає на сайті - це перший дзвіночок, що інтернет-покупки тут краще не робити. До слова, номер телефону компанії також спробуйте пошукати в пошукових мережах, часто можуть написати відгук і зазначивши номер телефону шахрая, а раптом серед таких і номер крамниці, де ви хочете здійснити інтернет-покупки? Після того, як ви подивилися «контакт» і зрозуміли, як працює компанія і які надає дані, зверніть увагу на її соціальні мережі.В яких соціальних мережах представлена компанія, перейдіть за посиланням на Фейсбук чи іншу соціальну мережу і прогляньте скільки в них підписників.
Але! Звертаємо увагу, що кількість підписників – не завжди свідчить про реальну роботу компанії, це можуть бути і боти, а можливо, компанія тільки-но почала свій шлях.
Тому, прогляньте історію активності в соціальній мережі інтернет-магазина, «покрутіть історію» публікацій хоч на декілька місяців. Проаналізуйте, чи є активність? Що пишуть в коментарях, та хто залишає ці коментарі, чи не боти, випадково? Як часто лайкають та репостять їхні дописи? Чи є контакт на сторінці? Чи збігається він із контактом, що представлений на сайті? Чи зазначено адміністратора, якщо так - перейдіть на його профіль. Це реальна людина чи створена сторінка? Загалом сторінка у Фейсбуку інтернет-магазину має бути «живою», будь-які ознаки штучного наповнення – мають вас насторожити. Також, на сайті зверніть увагу на посилання «Про нас». Почитайте, коли було створено інтернет-магазин, які є відзнаки, але, обов’язково перевіряйте усю інформацію. Пам’ятайте, якщо що і написано – це ще не значить, що це правда.

ДОМЕННЕ ІМ`Я – РОЗКАЖЕ БІЛЬШЕ

Доменне ім`я сайту, де ви хочете зробити інтернет-покупки – це наче його паспорт. Обов`язково зверніть увагу на нього, якщо після крапки ви бачите незрозумілі: su/info чи якісь подібні – краще вдатися до додаткових перевірок. Найбезпечніший домен у інтернет-крамниці – .UA, але не плутайте з COM.UA. Адже, щоб отримати «UA», інтернет-магазину доведеться пройти додаткові різні сертифікації і залишити реальні дані, що шахраї ніколи не зроблять. А такі сертифікацію можуть свідчити про реальне бажання працювати в правовому полі, а не заробити грошей на довірливих інтернет-покупцях.Як же додатково перевірити доменне ім`я?Переходимо на сервіс Whois, який можна знайти в пошуковиках, і на першій же сторінці цього сервісу, у відповідному полі, починаємо пошук необхідного доменного імені. Результат пошуку: це і країна, де зарєестровано доменне ім`я, час коли зареєстровано домен, номери телефонів компанії, і навіть, інколи, можуть бути імена власників сайту, що також цінна інформація для перевірки. Але не наявність цих даних гарантує, що перед вами справжній сайт, а не інтернет-шахраї, це лише дані для детальної перевірки.

ГЛИБША ПЕРЕВІРКА

Якщо ви все ж таки сумніваєтеся, чи купувати товар чи ні в інтернеті – то зв’яжіться з адміністрацією сайту і попросіть надати дані Фізичної особи підприємця, від якої діє компанія або так званий код ЄДРПОу. Ці дані також потрібно перевірити в пошуковиках на предмет коментарів, а також, обов’язково перевірте наявніть такого ФОПу на сайті Міністрества юстиції за цим посиланням: «Перевірка ФОПів». Як це зробити, відвідавши сайт – легко зрозумієте, із основного – введіть у відповідне поле ПІБ ФОПу або даний код ЄДРПОу і натискайте «пошук». [caption id="attachment_29222" align="aligncenter" width="1045"] Перевірка сайту[/caption] Усю інформацію, яка буде доступна (номери телефонів, місце проживання) вам також можна перевірити на предмет відгуків.

ОПЛАТА, ЯК ПЕРЕВІРКА САЙТУ

Ми завжди пишемо, ніколи, ніколи, ніколи, не давайте гроші наперед, якщо ви здійснюєте будь-яку інтернет-покупку і не провели перевірку сайту. Адже ці гроші ви віддаєте не зрозуміло кому і з якими намірами вони спілкуються з вами. Ми також писали нещодавно дві серії статей про те, як діють аферисти в інтернеті, можете також додатково почитати, щоб не стати жертвою цих інтернет-шахраїв. «Найвідоміші інтернет-афери» та «ТОП афер в Інтернеті». Але, якщо ви все ж таки хочете це зробити, то дані картки також це предмет для перевірки. Забивайте їх у поле пошуку пошукових систем і дивіться, чи не було відгуків із згадкою про цифри цієї картки. Будь-які імена та прізвища – це також можливість дізнатися більше про інтерне-крамницю, перед тим як робити інтернет-покупки.

ГОЛОВНІ ОЗНАКИ ШАХРАЙСЬКИХ ІНТЕРНЕТ-САЙТІВ

  • Їхні вказані телефони не відповідають
  • Місце реєстрації вказане в полі «контакт» не співпадає із пошуком на сайті Мінюсту (ФОПу)
  • Компанія значно занижує реальні ціни на товари, які коштують в інших крамницях в рази дорожче
  • Якщо ви телефонуєте по вказаному номер, а вас переадресовує на автовідповідач, а вже там, оператор просить телефонувати на інший номер. Не потрібно телефонувати, бо в більшості випадків це платні номери, розмова по яких обійдеться дорого.
Якщо вас все одно надурили або ви це читаєте після того, як шахраї зробили свою справу – пишіть нам скарги: "Написати скаргу". Ми публікуємо усі листи і такі ділки мусять залишатися на просторах інтернету відомими, щоб той, хто буде наступний робити інтернет-покупку без перевірки сайтів, дізнався про оборудку раніше, ніж вона станеться. А також, подивіться, як ми розповіли на 1+1 про наш проект та чому потрібно писати нам скарги.https://www.youtube.com/watch?v=BDmJCqfN-Y4
Контакти для журналістів та правоохоронців приховано!
Ми можемо надати контакти скаржника журналістам та правоохоронцям, зазвичай це телефон та е-мейл, для цього потрібно сплатити послугу згідно тарифу.
1 деньМінімальний

Після оплати ви отримаєте контакт скаржника, зазвичай це номер телефону та його е-мейл адреса

Ціна: 63 грн
Обрати тариф
Рекомендований тариф1 місяцьСередній

Після оплати ви отримаєте контакти скаржника, зазвичай це е-мейл адреса та його номер телефону. Обираючи цей тариф, усі контакти будуть вам доступні протягом місяця.  

Ціна: 220 грн
Обрати тариф
6 місяцівПрофі

Після оплати ви отримаєте контакти скаржника, зазвичай це е-мейл адреса та його номер телефону. Обираючи цей тариф, усі контакти будуть вам доступні протягом півроку.  

Ціна: 730 грн
Обрати тариф
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка