Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Клубна модель замість підписки: філософія De Correspondent

27.04.2018 13:55
2190
 
Голландське інтернет-ЗМІ De Correspondent видається з 2013 року. Тобто можна вважати ще стартапом. Проте, за чотири роки видання набрало 60 тисяч передплатників, що можна порівняти з половиною підписаної бази New York Times, світового рекордсмена по підписці (якщо масштабувати по населенню Голландії). При цьому у De Correspondent немає пейвола (платного доступу до частини контенту), і немає підписки. Видання працює по моделі membership - просить читачів надати фінансову підтримку. De Correspondent сповідує підходи, які зазвичай називають slow news (повільні новини) і constructive journalism (конструктивна журналістика). В спеціальному маніфесті видання повідомляється:
Ми беремо теми, які вислизають з радарів ЗМІ, що женуться за 24-годинним освітленням. De Correspondent забезпечує антидот проти новинної лихоманки. Ми націлені на грунтовність, а не сенсації, на конструктивний інсайт, а не клікбейти.
Догма De Correspondent містить не докладні інструкції для журналіста, а всього лише 12 філософських принципів. Серед них, наприклад, є опис цікавого структурного підходу. Редакція структурована не по відділах, а по пристрастях журналістів: у кого до чого душа лежить. До речі, кожен з авторів видання повинен випускати свою власну щотижневу email-розсилку. Завдяки цьому під брендом De Correspondent зараз виходить 30 розсилок! Автори повинні уникати стереотипів і кліше. Транспарентність - головне. Вітається виражена і відкрита суб'єктивність, але не допускається ніякої ідеології чи політичної упередженості. Редакція маніфестує «конструктивну журналістику» як протилежність «непереможне цинічне журналістське позерство». Серед 12 правил - відсутність реклами. При цьому редакція прагне залучати читачів (вони ж спонсори, вони ж члени клубу) в журналістські процеси. Прибуток не повинен бути домінуючою цінністю, а от стосунки з читачами - повинні. У маніфесті видання, звичайно, багато і стартапного запалу. Проте, виданню вдається збирати майже 6 мільйонів євро на рік, що цілком вистачає утримувати штат з 43 чоловік, серед яких 23 журналіста.Структура доходів:• membership / членські внески читачів - 68%; • книги - 14% (за чотири роки видано 5 книг, все навколо гострих публіцистичних тем, з продажем тим же членам клубу і агресивним просування; всі книги увійшли в ТОП місцевого ринку); • цільовий фандрайзинг - 10% (тематичні кампанії); • платні виступи журналістів - 5% (агресивне просування авторів як публічних спікерів і лекторів); • разові пожертвування - 2%; • заходи і партнерські проекти - 1% До речі, при такій лояльній аудиторії очевидний великий бізнес-потенціал саме в організації заходів. Видання настільки впевнене в своїх силах, що націлилося на американський ринок. В якості одного з інструментів просування De Correspondent створив The Membership Puzzle Project, який вивчає і просуває клубну модель ЗМІ. Зокрема, дослідження показують, що читачі-спонсори не тільки жертвують гроші, але і свої таланти, знання, час на підтримку видання. Той, хто вкладає, завжди більш лояльний, ніж той, хто купує.
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка