Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Кредитні хитрощі

25.04.2013 13:55
3186
 
Як банк може зробити із людини, яка погасила кредит боржника. Про банківські хитрощі читайте тут. Сьогодні взяти кредит можна так само, як сходити за молоком. Їх роздають на право і на ліво, це не враховуючи, так звані, кредитні спілки. Ледь не в кожному магазині пропонують взяти телефон чи техніку на виплату. Але в такій щедрості можна і не помітити можливу небезпеку. І дізнатися про неї, здебільшого, можна тільки тоді, коли власник кредиту начебто розрахувався з боргами. Отже, на які хитрощі можуть піти банки, щоб витягнути остнню копійчину.

ЯК ОБМАНЮЮТЬ В БАНКАХ: Штраф за кредит

Людина отримує банківський кредит. Кожного місяця, як і прописано в договорі сплачує потрібну суму. І коли настане час, що позичальник думатиме, ось я вже виплатив усі гроші - в гру вступає банк. Через місяць, два, або навіть декілька років, позичальник може отримати листа від банку, що, мовляв, за ним залишався борг в пару копійок, які той досі не вніс, а оскільки не було своєчасних проплат, то банк був вимушений нарахувати заборгованість. Тепер доведеться платити і за цю нещасну копійку. Тому, коли Ви розрахувалися за кредит, попросіть касира, щоб він видав Вам справку, яка засвідчить погашення Вашого кредиту.

Просторочений платіж

Наприклад, Ваша сума, яку Ви повинні платити щомісячно складає 200 гривень 25 копійок, хто ж буде дивитися за цими копійками? Якщо не Ви, то за Вас це зробить банк. Ось ці 25 копійок стануть причиною штрафу, до Вашої усієї суми, мовляв позичальник не вніс усю домовлену суму на рахунок.

Кредитна картка

Якщо придивитися, то маленьким шрифтом на кредитній картці написано, що вона є власністю банку. Тому знайте, що Ви не є власником кредитки, а тільки користуєтеся нею. З кредиткою потрібно бути вкрай уважним, коли Ви змінюєте роботу або закінчуєте навчання у ВИШі. Бо в цьому разі, зазвичай, відбувається заміна кредитної картки на нову. Але от саме про стару картку усі забувають, а саме в цьому і криється небезпека. Банки зазвичай беруть гроші за обслуговування картки і баланс на картці, поступово починає йти в мінус. За цей час накопичуються великі проценти, а потім клієнтів повідомляють про величезний борг, який потрібно погасити. Щоб не опинитися в такій ситуації, за пару днів до закінчення терміну картки, потрібно піти в банк і написати відмову від кредитної картки, а в ідеалі прослідкувати, щоб менеджер знищив її.

Безпроцентний кредит

На жаль, ще існують люди, які пропонують такий безкоштовний сир. А він буває, Ви самі знаєте де. Наспраді такі безвідсоткові кредити, можуть бути ще гірші ніж ті, які відкрито заявляють про свої проценти. Наприклад, Ви взяли кредит на покупку мікрохвильовки чи холодильника. Перші декілька місяців Ви дійсно нічого не будете платити по кредиту, але, якщо за цей час Ви не встигните погасити борг - встигайте тільки заробляти. Банк приміняє іншу схему роботи, щирі нульові відсотки відступають і наступають 50-80% від суми кредиту. І банк із задоволенням нараховуватиме ці проценти з дня, коли Ви спокусилися на кредит.

Страхування і СМС

Банки полюбляють мовчати про страхування кредитів. Але, страховка на Ваш кредит, може  з'явитися без Вашого відома. Оформлюючи кредит варто запитати, чи бува не входить у послуги банку страхування кредиту? Звичайно, банк не буде афішувати свої можливості стархування - бо так можуть втртити клієнтів. Кожен позичальник повинен знати, що в його правах відмовитися від подібних страхувань життя, здоров'я. Але, якщо Ви берете іпотечний кредит, то від страхування нікуди не дітися - це передбачено законом. Також, популярним стає смс-оповіщення банками. Наприклад, Ви щойно внесли потрібну суму по кредиту. Банк надсилає СМС: "Дякуємо, Ваш борг за рахунокм №рахунку погашено". Тут можна зрозуміти двояко, що банк, щось переплутав і більше Вам не потрібно платити, але СМС стосується лишень останньої суми, яку вніс позичальник, а не кредиту загалом.

Технічний овердрафт

Ця хитрість застосовується з картками, на яких був встановлений овердрафт. Якщо у вас дебетова картка, яка дозволяє знімати велику суму, ніж мається на банківському рахунку, будьте особливо пильні. Тому що, по-перше, відсотки по овердрафту можуть виходити за рамки розумного. По-друге, погашати необхідно всю суму відразу, а не частинами, як якщо б Ви взяли кредит. Крім того, дебетова картка психологічно спонукає витрачати більше, ніж Ви заробляєте. У таких випадках і виникає ненавмисний «мінус» на картці. Щоб точно контролювати Ваші витрати з картки, необхідно підключити СМС-банкінг. Пам’ятайте, що він теж платний (в середньому 3-5 грн на місяць)
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
Медики хочуть вийти під Верховну Раду і нагадати "верховодам", як це - працювати за копійки