Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Понад 5 тисяч британців позиваються до Google через cookies

01.12.2017 19:52
1620
 
Про це пише видання The Verge. Ініціатори позову звинувачують Google в незаконному збиранні їхньої приватної інформації через браузер Safari для смартфонів iPhone від Apple. Google може бути змушена виплатити користувачам компенсацію. Ще в 2012 році Google, Facebook і кілька інших компаній викрили в завантаженні файлів cookie на пристрої iPhone, навіть якщо користувачі налаштували їх блокування. Тоді Google стверджував, що в той час компанія здійснювала це тільки через платформу Google+. Однак британська ініціатива стверджує, що Google також відстежувала історію перегляду веб-сторінок для продажу таргетованої реклами. «Я вважаю, що те, що зробив Google, було просто протизаконним. Їхні дії стосувалися мільйонів, і ми будемо просити суд виправити це величезне зловживання довірою. Завдяки цій акції ми чітко заявимо Google та іншим технологічним гігантам у Кремнієвій долині, що ми не боїмося боротися з ними, якщо наші закони порушили», - каже один із позивачів Річард Ллойд. Як відзначає The Verge, цей позов є нетиповим для Великобританії, тоді як в США справи проти великих технологічних компаній є поширеними. Високий суд Великої Британії буде слухати цю справу наступного року. Якщо він визнає претензії Google You Owe Us законними, то Google буде змушена виплатити компенсацію. «Це для нас не нове. Ми й раніше захищалися в подібних справах. Ми не вважаємо, що ця має якийсь сенс, й оскаржуватимемо її», - заявили в прес-службі компанії. У 2012 році Google вже зобов'язували сплатити штраф у 22,5 млн доларів через порушення приватності функціями Safari.

Нагадаємо, наразі Google також фігурує у двох інших антимонопольних розслідуваннях ЄС.  Одне з них стосується обмеження показу оголошень конкурентів на сайтах-партнерах AdSense for Search. Інше - того, що компанія вимагає від виробників смартфонів Android вставновлювати на пристрої за замовчуванням певні застосунки (браузер Chrome і Google Search).

Минулого року Федеральна антимонопольна служба РФ (ФАС) оштрафувала  Google за порушення законодавства про конкуренцію на 438 млн рублів (близько 6,7 млн доларів США).

Також у березні цього року Франція стягнула з компанії Google штраф за порушення «права на забуття».  Нещодавно антимонопольне розслідування проти Google  розпочала Туреччина.

В усіх справах компанія Google заперечує  свою вину.

Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка