Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Припаркуй коня. Коли потрібно платити за парковку, а коли ні?

25.08.2013 17:24
4014
 
Поради, які допоможуть економити на паркувальних місцях. Колись вже багато говорили про те, що паркувальники стоять незаконно і гроші їм давати не потрібно. Але, чи то життя таке, що всі розбагатіли, чи паркувальники залякують водії, але все повернулося на круги своя. Сьогодні так само, як і колись, ми віддаємо гроші за паркувальні місця. Але, потрібно знати, за що платиш - тому пропонуємо Вам ознайомитися і озброїтися правилами, які допоможуть заощаджувати на паркуванні. Знаючи їх, Ви зрозумієте де не потрібно платити, а головне - чому! Для початку варто роздрукувати і мати при собі Постанову № 1342 (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1342-2009-п). Виділяєте в ній наступні пункти: 13, 14, 21, 24, 26, 27, 29

 Звертаємо увагу:

- Чи є знак? Якщо немає — не платимо; - Чи є розмітка по периметру, на бордюрі і під розмітку на автомобіль? Якщо немає — не платимо. - Всі розрахунки мають проводитися по безготівці, - через паркомат. Паркоматами мають бути оснащені кожні 20! паркувальних місць. Якщо немає, правильно, - не платимо. Це прості варіанти. А далі можна комбінувати на тему режиму роботи, варіантів паркування біля паркувального місця, наявність інформації про оператора парковки і т.д.

Нижче усі пункти закону, які Ви роздрукуєте і Вам допоможуть:

13. Відведені майданчики для паркування позначаються дорожніми знаками та суцільною синьою (блакитною) смугою на проїзній частині і на бордюрі, який відокремлює проїзну частину від пішохідної. 14. Відведені майданчики для платного паркування обов'язково повинні бути обладнані паркувальними автоматами з розрахунку не менш як один автомат на 20 місць для паркування з обох боків уздовж проїзної частини вулиці, дороги або тротуару. 24. Оператор зобов'язаний: обладнати майданчик для паркування відповідно до вимог цих Правил, Правил дорожнього руху, норм, нормативів, стандартів з урахуванням вимог безпеки дорожнього руху; 26. Користувач зобов'язаний: поставити транспортний засіб на місце для паркування відповідно до дорожньої розмітки та дорожніх знаків, а також з дотриманням вимог цих Правил і Правил дорожнього руху; 27. Режим роботи майданчиків для паркування, що перебувають у комунальній власності, встановлюють органи місцевого самоврядування, а приватних - оператор за погодженням з органами місцевого самоврядування. 29. Сплата вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування здійснюється: у безготівковій формі шляхом придбання паркувального талону з визначеною тривалістю паркування, в якому зазначається дата та час розміщення транспортного засобу на майданчику для платного паркування; {Абзац другий пункту 29 в редакції Постанови КМ № 89 від 16.01.2012} готівкою або за допомогою спеціальної платіжної картки через паркувальний автомат чи автоматичний в'їзний та виїзний термінали. У разі сплати та вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування готівкою або за допомогою спеціальної платіжної картки через автоматичний в'їзний термінал користувач отримує паркувальний талон, на якому зазначено час в'їзду на майданчик для паркування, та сплачує за час паркування на автоматичному виїзному терміналі відповідно до паркувального талону з отриманням фіскального чека. 21. На майданчиках для платного паркування у доступному для ознайомлення користувачів місці розміщується інформація про: оператора (найменування, адреса, контактні телефони); вартість послуг з утримання майданчиків для платного паркування, спосіб оплати (готівковий або безготівковий). {Абзац третій пункту 21 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 27 від 19.01.2011} Зазначена інформація надається відповідно до законодавства про мови, а також у разі потреби розміщується її переклад на англійську мову.

Якщо паркувальник наполягає:

  [caption id="attachment_13083" align="aligncenter" width="600"]Графіка: "ЕКСУ" Графіка: "ЕКСУ"[/caption] 1) Варто згадати прізвще прем'єр-міністра. За відсутності паркоматів Азаров М.Я. особисто дозволив автомобілістам не платити паркувальникам, оскільки «ці дії розглядаються як незаконні».2) Роздруковуємо табличку. Автоюристи радять роздрукувати табличку з написом: "Автопаркувальникам не даю!". Якщо паркувальник вказує на напис, що паркування платне, Ви у відповідь показуєте теж вагомий аргумент - свою табличку. 3) Повз вуха. Якщо возитися з документами немає можливості, часу або бажання, паркувальника можна повністю ігнорувати - без конфліктів, образ, суперечок і загроз. Тоді чемно зачиняєте двері і спокійно йдете по своїх справах. Коли повертаєтеся, не реагуєте - просто заводите машину і їдете. 4) Доказова база. Якщо Ви вже заздалегідь знаєте, що ситуація може перерости в конфлікт, то краще всього одразу включити диктофон або камеру. Після цього потрібно дуже спокійно, не провокуючи паркувальника на необдумані дії, пояснити сенс статті 189 Кримінального кодексу. А потім запис вже можна і тиражувати, а головне, мати докази!
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка