Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Про прибудинкову територію - нюанси

04.05.2013 13:09
4867
 
Хто повинен платити за утримання прибудинкової території та про парадокси прибудинкової території в Україні.Прибудинкова територія — це... на жаль, є багато різних визначень, що таке прибудинкова територія. В Україні немає чіткого визначення терміну прибудинкова територія, бо Податковий кодекс і Земельний, Закони “Про ОСББ” “Про житлово-комунальні послуги” і так далі, дають різні тлумачення цього поняття. Мінрегіони виступали з пропозицією в міністерстві, щодо змінення і врегулювання терміну прибудинкова територія, визначивши не лише місце де розташований будинок та належні споруди, а й ділянку землі потрібну для відповідного обслуговування та забезпечення житлових, соціальних та побутових потреб мешканців будинків та нежитлових приміщень.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "СКАРГА НА ЖЕК"Ви придбали квартиру або приватизували її — кожен стає її власником. Але от щоб Ви не робили, приватизували чи купили її більшість багатоквартирних будинків “висить в повітрі” бо земля, зазвичай, яка під будинком — належить зовсім не її мешканцям. Господарем землі може бути територіальна громада, ЖБК або ОСББ, забудовник, якщо він придбав її під будівництво... Ось і парадокс — земля начебто повинна належати тим, хто на ній живе, а по факту все може бути навпаки — нею матимуть право користуватися інші люди.

 Наприклад, Київ, тут ледь не щодня замість дитячих майданчиків, спортивних, ставляють будівельні паркани, а так потрібні зелені зони замінюють на чергові вже звичні торгові центри.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "ПРАВА СПОЖИВАЧА"

Новели Податкового кодексу

Нещодавно набула чинності норма Податкового кодексу України, за якою «прибудинкова територія - встановлена за проектом поділу території мікрорайону (кварталу) та проектом забудови земельна ділянка багатоквартирної несадибної житлової забудови, яка необхідна для розміщення та обслуговування житлового будинку (будинків) і пов'язаних з ним (ними) господарських та технічних будівель і споруд». Якщо ця норма буде застосовуватися у земельних відносинах, вона значно ускладнить оформлення прибудинкової території, бо фактично зробить виправданим очікування розробки усієї необхідної містобудівної документації. Навіть за наявності політичної волі та бюджетних коштів, її розробка триватиме декілька років: спочатку генеральний план міста, потім детальний план територій, наступними до розробки йтимуть проекти розподілу мікрорайонів.

Хто повинен платити за утримання прибудинкової території?

Приватизована квартира оформлена на одну людину. Чи має право ЖЕК вимагати квартплату за утримання прибудинкових територій, якщо людина не прописана в квартирі? Згідно статті 10 Закону України “Про приватизацію державного житловоого фонду” власники квартир багатоквартирних будинків і житлової площі в гуртожитку є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов'язані брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку і прибудинкової території у відповідності зі своєю часткою в майні будинку або гуртожитків. Допоміжні приміщення (комори, сараї і т. д.) Передаються у власність квартиронаймачів безкоштовно і окремо приватизації не підлягають. Розмір тарифів (нормативних витрат, пов'язаних з утриманням будинків і споруд та прибудинкових територій) визначається згідно з Порядком формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджених постановою Кабінету Міністрів від 20 травня 2009 року № 529.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "ЯК НАПИСАТИ СКАРГУ"

 З власниками (наймачами) квартир та власниками нежитлових приміщень у житловому будинку укладається договір про надання послуг з утримання будинку, споруд та прибудинкових територій, що передбачає надання послуг, перелік яких визначений за результатами громадських слухань згідно з типовим переліком.

Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка