Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Що робити, якщо продавець не має решти?

30.04.2013 14:10
20611
 

Не біжіть міняти гроші, якщо немає решти у продавця. Біля кас, в магазинах, супермаркетах, постійно можна почути це ненависне: «В мене немає решти. Ідіть розміняйте гроші». Але, чи повинен бігти покупець по найближчих ятках з проханням: «Розміняти сотню» чи все ж таки це робота продавця?

Що робити, якщо у продавця немає решти? Слід почати з того, що якщо продавець відмовляється продати товар гордо промовляючи:

«У мене немає здачі», він порушник Закону і за це, в нашій країні, навіть передбачена адміністративна відповідальність (постанова НБУ № 72 від 19.02.2001р) згідно неї, от ці нещасні монети, яких постійно не вистачає, мають бути в тій кількості, скільки буде необхідно для нормального товарообігу.

Якщо в касі немає решти – винні мають платити штраф.  Звичайно, чи спрацює в нашій країні закон – це риторичне запитання.

Як відстояти свої права? Варіантів декілька. Але, на жаль, слід забігти наперед і відзначити, що швидких методів змусити касира дати Вам решту не існує.

Ми можемо їх тільки виховувати.  Можна, наприклад, написати скаргу в спілку захисту прав споживачів.  Вони зобов’язані будуть провести перевірку і, можливо, оштрафувати директора закладу. Можна застосувати і перевірений метод – книгу скарг і пропозицій.

Згідно закону вона є документом суворої звітності, її сторінки повинні бути пронумеровані і підшиті, а знаходитися має на видному місті в куточку споживача.  Напишіть претензію, залиште номери телефонів – протягом місяця з Вами повинна буде зв’язатися адміністрація закладу або відділ захисту прав споживачів, і відзвітуватися про дії, які були зроблені, щоб більше не було проблем з рештою.

Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка