Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Скарга на ЖЕК

21.01.2013 10:23
63887
 

З 2012 року "Електронна книга скарг України" публікує усі скарги наших читачів і на ЖЕКи в тому числі. Ми бачили різні проблеми, які вирішувалися саме після подачі скарги на ці структури, але не тільки у вищестоящі інстанції, а й до нашого проекту, який читають журналісти національних ЗМІ та моніторять правоохоронці. Саме тому, переконалися на власному досвіді, що подавати скаргу на ЖЕК потрібно комплексно, обов`язково надсилаючи лист і нам у редакцію, скориставшись спеціальною формою: "Написати скаргу".

Ми не раз бачили, як скарга стає набагато ефективнішою, якщо вона висвітлюється в ЗМІ. Саме таку змогу ми надаємо нашим читачам. Але, знову ж таки, результат гарантують комплексні дії, тому потрібно знати, як правильно офомрлювати скарги і з бюрократичної точки зору, в даному випадку на поганий ЖЕК.

Якщо Вам набридло самим прибирати під’їзди, фарбувати стіни в парадному чи самим лагодити двері – не обмежуйтеся бурчанням – складіть скаргу на ЖЕК. Часто співробітники цієї структури просто не доходять до Вашого будинку і не виконують свою роботу. Хоча, по документах, начебто, і повинні працювати.

Для того, щоб скласти хорошу скаргу і змусити працювати співробітників необхідно:

  • Назначити головного по будинку, хто керуватиме процесом, якщо такого досі немає. Назначити позачергові збори в будинку. Для цього складіть оголошення про це.
  • Повідомте про Ваші збори представників ЖЕКу і запросіть їх на них. А якщо є можливість, нехай на «референдумі» буде присутнім юрист, який складе заяву про порушення.
  • Під час обговорення надайте слово усім бажаючим, які можуть висловити свої претензії до працівників ЖЕКу. Часто буває, що Ви бачите лишень пів проблеми інші жителі, на інших поверхах, можуть стикатися з іншими проблемами. Їхні скарги на ЖЕК теж потрібно написати в заяві.
  • Коли усі скарги вислухані, приступайте до складання скарги на ЖЕК. Напишіть на чиє ім’я ця скарга буде адресована. Якщо є конкретні проблеми, наприклад, зі світлом, вкажіть конкретні прізвища електриків, які викликалися, щоб полагодити проблему. Опишіть, що проблема не була виправлена, вказавши конкретну дату, час, коли був викликаний електрик чи інший персонал від ЖЕКу. Не забудьте вказати можливі наслідки нехтування Вашими проблемами цими співробітниками.
  • Якщо вже пізно говорити про можливі наслідки, - вже когось затопили через халатність співробітника, вкажіть суму збитків в скарзі на ЖЕК.
ВАЖЛИВО: Пишіть скаргу на ЖЕК у двох копіях. Одну залишайте собі. Скарга на ЖЕК подається в адміністрацію Вашого району. Якщо скарги ігноруються звертайтеся у вищі органи влади, наприклад, прокуратуру. Документ обов’язково зареєструйте в приймальні, не забувши записати прізвище співробітника, який прийняв заяву. Уточніть також у секретаря терміни, протягом яких ви отримаєте відповідь на вашу скаргу.

ЗРАЗОК СКАРГИ НА ЖЕК:

З правого боку вказуєте на кого буде направлена скарга. П.І.Б.

Від кого, в даному випадку, мешканці будинку

Скарга

Ми, мешканці будику, що знаходиться по вулиці Банковій, 47 висловлюємо своє незадоволення роботою ЖЕКу №3. Який за час своєї роботи ані разу не провів плановий ремонт нашого будинку, що призвело до таких наслідків:

  • Облуплення стін,
  • Затоплення жителів 3-ого поверху,
  • Скходи, які розташовані між 1-им та другим поверхами почали втрачати свою міцність і згодом, можуть взагалі обвалитися.

Ми вимагаємо від Вас _______, вжити заходів, щодо працівників ЖЕКу №3 і змусити виправити несправності, які виникли по їхній вині.

Підписи жителів.

Дата. Підпис головуючого будинку №47.

РЕКОМЕНДУЄМО ПОЧИТАТИ:

"ЖКХ. Хто в домі хазяїн?"

"АКТ-ПРЕТЕНЗІЯ ДО ЖКГ"

"Як економити воду, газ, світло?"

Також подивіться відео, в якому ми для телеканалу 1+1 розповіли про наш проект та необхідність писати скарги нам. 

https://www.youtube.com/watch?v=BDmJCqfN-Y4&t=293s
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка