Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

ТОП-4 АФЕРИ В ІНТЕРНЕТІ

14.01.2019 21:25
17585
 
Журналісти “Електронної книги скарг України” не раз публікували скарги наших читачів на афери в інтернеті. За 6 років існування нашого проекту ці скарги стосувалися в основному непримітних інтернет-крамниць, які або видавали видавали б/у товар за новий, або, наприклад інтернет-магазин Мобілак місяцями не повертав грошіза товар клієнтам, загалом, скарг на аферистів в інтернеті було так багато, що ми навіть склали “Чорний список інтернет-крамниць в Україні” і постійно його поповнюємо новими кандидатами. Якщо ви також стали жертвою будь-якої афери в інтернеті, закликаємо вас надсилати нам скарги про таких і назавжди вкарбувати імена поганців на просторах інтернету за цим посиланням: "Написати скаргу". А щоб не потрапити в лабети подібних афер в інтернеті ми написали другу статтю на цю тему і зібрали кращі афери в інтернеті. Першу частину читайте під назвою: “Найпоширеніші афери в інтернеті”.

БРАТИ БЛИЗНЮКИ В ІНТЕРНЕТІ

На першому місці цього хіт параду афер в інтернеті ми розміщаємо саме “фейкові інтернет-крамниці”. Навіть Приват 24 клонували свого часу. [caption id="attachment_29199" align="aligncenter" width="800"] Фішинг. ТОП Інтернет Афери[/caption] За час існування нашого порталу саме на такі сайти-одноденки, які створюють аферисти в інтернеті, клюнули найбільше наших читачів. Аферисти прокручують аферу таким чином: створюють двійника сайту, навіть підбирають подібне доменне ім’я, щоб користувачі не відрізнили підробки і навіть можуть зареєструвати фірму для роботи з клієнтами та відкриття рахунків. Знаючи, як працює механізм Гугл вони швидко потрапляють на перші позиції видачі в пошукових системах, що дозволяє їм вмить почати отримувати дохід. Звичайно товарів від таких сайтів наївні клієнти ніколи не дочекаються.Jekspert-mikrofon-dinamik-primechanieПОРАДА: Обов’язково перевіряйте правильність назви сайту. Переконайтеся, що в доменному імені немає ніяких зайвих цифр, літер і тому подібне. Завжди перевіряйте відгуки на інтернет-крамницю в якій хочете вперше придбати товар. Одна із ознак, що перед вами сайт фальшивка – це рясна кількість позитивних відгуків від людей про товар чи послуги, але от якщо Ви б захотіли написати відгук, то ніколи б не змогли цього зробити. Наявність діючої та розкрученої сторінки у соціальних мережах.  

РИБОЛОВЛЯ. ТОП ІНТЕРНЕТ АФЕРА

 Інтернет аферистам потрібні ваші дані. А особливо, якщо це дані вашої банківської карти. І, на жаль, у них є безліч методів, за допомогою яких вони можуть отримати дані вашої кредитки чи зарплатної карти і роблять вони це за допомогою так званого фішингу. Ми розмістили цю інтернет-аферу на другому місці нашого рейтингу, оскільки постраждалих від цих дій безліч, зазначають в Кіберполіції. Як працює схема інтернет афери. Зловмисники надсилають жертві поштою “цікаву пропозицію” від імені банку або навпаки повідомляють таким же чином, що, нібито ваш акаунт в руках зловмисників. І вони просять перейти за посиланням, щоб відновити доступ або просять під будь-яким іншим приводом це зробити. Тільки-но ви перейшли за посиланням для вас відкриється сайт-клон, на якому потрібно ввести усі чутливі дані: пін код, номер карти, імена і тільки-но ви це зробите – вважайте, що усі ваші гроші вже в руках зловмисників. Такий конкретний приклад можна побачити на 2 хвилині 40 секунді програми про Інтернет афери.https://www.youtube.com/watch?v=8y59gf-pxT4 

ЗАБЛОКУЙ КОНТЕНТ

Одна із найчастіших інтернет афер це і міфічне блокування контенту. Все це працює за допомогою спеціально прописаних скриптів, які блокують роботу вашого програмного забезпечення і роблять це таким чином, що буде вам соромно. Наприклад, ви зачали програму із невідомого сайту, а вона встановила вірусний код, який не дозволить користуватися вашим браузером через “відвідування порносайтів”. І щоб ви не робили, такий блокування не зникне, доки ви не заплатите грошей. Ось, одне з таких попереджень від Білоруського міністерства внутрішніх справ. Тут варто зрозуміти, що часто шахраї настільки недалекі, що в таких текстах можуть і написати про МВС, хоча до бокування вашого комп’ютера вони ну ніяк не можуть бути причетні ну і так далі… [caption id="attachment_29200" align="aligncenter" width="910"] ТОП Інтернет афери[/caption] На цьому місці може бути будь-що написано, але головне зрозумійте, що це гачок, і ні в якому разі не платіть за розблокування. По-перше, можливо, воно і щезне, але неодмінно з’явиться ще раз, адже тільки-но інтернет аферисти зроуміють, що ви будете платити – вони повертатимуться до вас знов і знов.

ВАМ ЛИСТ З НІГЕРІЇ

 [caption id="attachment_29201" align="aligncenter" width="500"] ТОП ІНТЕРНЕТ АФЕРИ. ЛИСТ З НІГЕРІЇ[/caption] І хоч і на останньому місці, але дуже давня інтернет афера – це афера з нігерійськими листами. Хто ще не отримував такі листи, вони неодмінно до вас мають прибути. Суть в тому, що вам надходить лист в якому вас називають спадкоємцем багатомільйонної імперії, а далі справа аферистів видурити з вас все ті ж персональні дані. Як саме працює ця інтернет афера, ми раніше писали в статті: “Ви стали мільйонером. Про нігерійські листи”. Отже, скільки б часу не минуло, а інтернет афери будуть завжди актуальні і завжди будуть знаходитися ті, хто на них клюне. Якщо хто-небудь порушив ваші права в інтернеті, ви завжди можете написати скаргу до нашого проекту. Чому це потрібно робити, ми розповіли в ефірі телеканалу 1+1. Подивіться і ви.https://www.youtube.com/watch?v=BDmJCqfN-Y4 
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка