Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

У Краматорську зафіксований факт умисного та протиправного заволодіння чужим майном. Звернення потерпілого

16.06.2021 21:44
105
 

Ахмедова Аріфа Мамед огли, 24.06.1962 року народження, громадянина Азербайджану, 
РНОКПП 0123456789, фактично мешкає за адресою: м. Краматорськ, вул. Бикова, б.5, кв.80. Тел. 0976480941

Заява: 03 листопада 2020 року помер мій рідний брат Ахмедов Самед Мамед огли, 01.04.1950 року народження, що мешкав за адресою: м. Краматорськ, вул. Бикова, б.5, кв. 80.

Після смерті мого брата Ахмедова Самеда Мамед огли, залишилося певне майно, що перебувало у його власності та підтверджується Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, серед якого також і будівля магазину з продукцією, розташованого за адресою: м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого 8М. 

Однак на сьогоднішній час, не зважаючи на смерть його власника, даний магазин розташований за адресою: м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого 8М, продовжує працювати, під керівництвом невідомих мені осіб, які використовують майно померлого.

А саме приміщення, обладнання, продукцію, без будь яких на це законних підстав.
Мною, як спадкоємцем померлого, 01.12.2020 року було подано заяву про прийняття спадщини до приватного нотаріуса Краматорського міського нотаріального округу Баженової Л.В.

Це посвідчується копією Витягу про реєстрацію в спадковому реєстрі № 62702910.
Однак у зв’язку з зверненням до нотаріуса за прийняттям спадщини окрім мене, ще й громадянина Скиби Р.О. та громадянки Гулюк Л.М., .

Вони не являються спадкоємцями померлого та не мають з ним ніякого родинного зв'язку, і нібито будуть звертатися з цього приводу до суду. Мені поки що було відмовлено у видачі Свідоцтва про право на спадщину за законом на майно, що залишилось після смерті брата Постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 17.05.2021 р.

При цьому вважаю за необхідним зазначити, що на даний час я являюся єдиним спадкоємцем Ахмедова Самеда Мамед огли, як його рідний брат, ступень родства якого доведено. Відмова ж мені у вчиненні нотаріальної дії у даному випадку неправомірна. 

Відповідно до ст. 1270 Цивільного кодексу України строк для прийняття спадщини встановлений шість місяців. Статтею 1298 ЦК України визначено, що свідоцтво видається спадкоємцям після закінчення 6 місяців з часу відкриття спадщини.

Єдиний випадок відкладення – якщо одним можливим спадкоємцем може бути дитина спадкодавця, зачата за життя, але народжена після його смерті (ч.2 ст.1298). За життя ж у померлого ні дружини, ні дітей не було! І ніяких родичів окрім мене законного права на прийняття спадщини не мають!

До того ж, згідно ст.42 Закону „Про нотаріат” передбачено, що за заявою заінтересованої особи, яка бажає звернутися до суду для оспорювання права або факту, про посвідчення якого просить інша заінтересована особа, вчинення нотаріальної дії повинно бути відкладеної на строк не більше 10 днів.

Тобто як бачимо, навіть якщо б були від них письмові заяви про відкладення мені видачі свідоцтва про право на спадщину, нотаріус не має права цього зробити на такий значний час як у даному випадку (вже більше місяця). До того ж Скиба Р.О. та Гулюк Л.М.Рудакевич не оспорюють моїх прав на спадщину.

А лише в судовому порядку встановлюють факт своїх родинних відносин зі спадкодавцем, а з цих підстав, вчинення нотаріальної дії не відкладається. Звернення ж громадянина Скиби Р.О. та громадянки Гулюк Л.М., з заявою про встановлення факту родинних відносин до суду, згідно закону ніяк не може вплинути в подальшому на видачу мені свідоцтва про право на спадщину. 

Вони ж можливо навіть і не планують звертатися до суду, а лише усіляко затягують строки, та, тягнуть час і продовжують без будь яких законних підстав використовувати майно померлого. Як мені відомо, Гулюк Луція Маулетівна, зареєструвала себе як фізичну особу–підприємця (код 2071507460).

Вона відкрила 15 березня 2021 року Ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (копії підтверджуючих документів додаються) та продовжує використовувати дане приміщення магазину та продукцію (власником якого був померлий) без укладання будь якого договору оренди чи інших законних підстав зі своєю метою та для свого власного збагачення.

Причому мене, як єдиного законного спадкоємця померлого власника, до приміщення магазину взагалі не пускають, та навіть погрожують. З приводу погроз та незаконної експлуатації даного приміщення мною 02.12.2020 року було подано звернення до Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області.

За цим навіть відкрите кримінальне провадження №12020055390000999 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України за фактом умисного протиправного заволодіння чужим майном. Однак при цьому не зважаючи на мої неодноразові звернення, до поліції та прокуратури міста Краматорська з питанням про накладання арешту на дане майно під час до вступу у спадщину, цього зроблено так і не було, і магазин продовжує працювати по сьогоднішній час.

Так з часу відкриття кримінального провадження по даному факту, щодо незаконного використання приміщення магазину, вже минуло півроку, однак поліцією ніяких дій проведено так і не було.  Крім того, з питання вжиття заходів по охороні спадкового майна мною також було подано звернення до приватного нотаріуса Краматорського міського нотаріального округу Баженової Л.В., у провадженні якої знаходиться спадкова справа № 66856145.

На що була отримана відповідь № 239/02-14 від 27.05.2021 року про неможливість вжиття таких заходів нотаріусом. Тобто посадові особи Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області, прокуратури та нотаріус усіляко ухиляються від виконання своїх обов’язків, щодо забезпечення охорони прав, свобод та законних інтересів громадян.

Таким чином на сьогоднішній час, мною були прийняті всі можливі заходи по збереженню майна мого померлого брата Ахмедова Самеда Мамед огли, однак вони не дали ніякого результату і дане майно продовжують незаконно використовувати невідомі особи у своїх власних інтересах без будь яких на то законних підстав. 

Звертаю Вашу увагу, що на сьогоднішній час Україна ратифікувала значну частину міжнародних інструментів щодо забезпечення і захисту прав людини, та до багатьох – приєдналась. Їх положення стали частиною українського законодавства, в якому домінують гуманістичні положення і принципи, згідно з якими людина, її гідність, права, свободи та інтереси є вищою соціальною цінністю.

В нашому суспільстві ці пріоритети мають забезпечувати і захищати насамперед службові особи держави. Згідно ст. 26 Конституції України визначено, що іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України. 

Таким чином, прошу Вас розглянути дане звернення і надати мені допомогу у вирішенні даного питання. З повагою Ахмедов А.М.

Контакти для журналістів та правоохоронців приховано!
Ми можемо надати контакти скаржника журналістам та правоохоронцям, зазвичай це телефон та е-мейл. Для цього Вам потрібно увійти або зареєструватися.
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
Медики хочуть вийти під Верховну Раду і нагадати "верховодам", як це - працювати за копійки
Стрічка