Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

У Світловодській ОТГ діють незаконні тарифи на електроенергію, а місцевій владі байдуже

22.04.2021 09:24
52
 

"Чи можуть громадські об'єднання збільшувати тариф на електроенергію для побутових споживачів, встановлений органами державної влади?

04.03.2021р. я звернувся до Світловодської міської ради зі скаргою, що в м. Світловодськ садовими та гаражними товариствами не дотримуються вимоги законодавства Україн.

А саме в частині тарифів на електроенергію для побутових споживачів на прикладі садового товариства «Будівельник». Це товариство:

  • колективний побутовий споживач (юридична особа, створена шляхом об’єднання фізичних осіб 
  • побутових споживачів (п.62 ст.1 ЗУ «Про ринок електричної енергії»).

Шляхом обману, садоводів примушують сплачувати за електроенергію по 2.50 грн. за 1 кВт/год, що в 1,5 рази більше, ніж в ПКМУ№ 1325 від 28.12.2020р. а до цього в постанові НКРЕКП №220 (з 01.03.2017р. це -1.68 грн. за 1 кВт/год на побутові та технічні цілі).

З лютого 2015 року НКРЕКП встановила фіксовану ціну на електроенергію, про це в зверненні НКРЕКП від 12.09.2016 за № 9457/01/7-16 до органів місцевої влади «Тарифи на електричну енергію для побутових споживачів (населення) фіксовані та однакові на всій території України.», а Світловодська це не стосується?

В ЗУ «Про ціни і ціноутворення» в ст.13.1. "Державне регулювання цін здійснюється Кабміном, органами виконавчої влади, державними колегіальними органами та органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень шляхом установлення обов’язкових для застосування суб’єктами господарювання фіксованих цін". 

Обов'язкова для застосування суб'єктами господарювання ціна не стосується СТ «Будівельник» та інших садових та гаражних товариств Світловодської ОТГ? З 2016р. СТ «Будівельник» зареєстровано у відповідності до ЗУ «Про громадські об'єднання». В п.4 ст.4 цього закону «громадським об'єднанням не можуть надаватися владні повноваження».

Іншими словами – ніяке громадське об'єднання в Україні не може збільшувати тариф на електроенергію для побутових споживачів (населення), крім органів  влади. В середині садового товариства електроенергія розподіляється для власного споживання садоводами, яка обліковується по лічильниках в садових будиночках і для колективного споживання - це на технічні цілі.

(Роботу насосів, освітлення території, майстерня, кантора та різного роду втрати). В першому випадку – садоводи, що мають електролічильники, повинні розраховуватися по 1.68 грн. за 1 кВт/год, а от витрати на колективні потреби розподіляються між усіма членами товариства. Як це робиться детальніше, розписано в  постанові НКРЕКП № 312 від 13.03.2018 року.

Там і про договори і про окремі рахунки для сплати за електроенергію. Електроенергія, що використовується на загальні потреби повинна обліковуватись, розраховуватись і сплачуватись окремо, як того вимагає 312 постанова НКРЕКП. Там цьому присвячений Х(10) розділ. Між фізичним побутовим споживачем (садоводом) і товариством повинен бути укладений про це договір.

А те, що спожито особисто, сплачується по фіксованому тарифу, встановленому Кабміном, який обов'язковий для виконання всіма суб'єктами господарювання. І садові товариства тут не виняток. У зверненні до Світловодської міської ради я наголошував, що мова йдеться про контроль з боку органів місцевого самоврядування за дотриманням ЗУ в діяльності громадського об'єднання СТ «Будівельник» та інших садових товариств м. Світловодська.

Спираючись на п.5 ст.22 ЗУ «Про громадські об'єднання», цитую: «Державний нагляд та контроль за дотриманням закону громадськими об'єднаннями здійснюють органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування у порядку, визначеному законом». У своїй відповіді міськрада (виконавці Крістіна Ахтирська і Тетяна Іващенко) посилається на п.2 цієї ж статті.

«Втручання органів державної влади, органів місцевого самоврядування у діяльність громадських об'єднань не допускається». Позиція місцевої влади – моя хата з краю, бо різниці між контролем і втручанням вони не розуміють. Не переконало міськраду і моє посилання на ст.28. ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні». Там вказано, що саме їм делеговані повноваження, здійснення контролю за дотриманням цін і тарифів.

Також не переконали пані К.Ахтирську і відповіді НКРЕКП та Кіровоградської облради на мої звернення, в яких вказано - тариф на електричну енергію для побутових споживачів 1.68 грн. за 1 кВт/год. У разі виявлення порушення законодавства України в таких масштабах, як іде мова. Органи місцевої влади повинні приймати міри передбачені як мінімум ЗУ «Про громадські об'єднання».

До прокуратури, до суду повинні вони звертатись, а не фізичні особи тисячами. Якщо місцева влада вважає себе некомпетентною у вирішенні питання коли кервництво садових товариств за гроші садоводів купує ел. енергію по 1.68 грн і перепродує її своїм членам по 2.50 грн, отримуючи при цьому прибуток, хоч і зареєстроване як неприбуткова організація, то мою заяву треба було за належністю направити до компетентного органу.

ДФС або прокуратура, це буде нехай би юристи Світловодської міськради і вирішили, а не усуватись від проблеми, яка стосується тисяч жителів громади. Так хто повинен контролювати законність дій громадським об'єднанням при застосуванні ним тарифу 
2.50 грн.за 1 кВт/год для фізичних осіб - побутових споживачів?

В той час коли жителі України взимку протестували проти підвищення тарифів на електроенергію, перекриваючи дороги, власники дачних ділянок м. Світловодськ нібито самі собі їх збільшують, хоча і не мають на це прав. Так, дивись, садоводи «проголосують» і збільшать собі в 1.5 раз тариф на проїзд в громадському транспорті. Ну а що. Це ж всього лиш міська влада цей тариф встановила, а не державна.

Маразм збільшувати собі тариф? Судячи з світловодських реалій – ні. Нехай ще й члени ОСББ, наприклад, проголосують і збільшать для себе тарифи на тепло в в 1.5 (півтора) раза. Звичайно ж, що в першу чергу самі садоводи повинні додержуватись вимог діючого законодавства України, як це записано в їх статутах, і думати, за що і чому голосують на загальних зборах.

Але не всі здатні усвідомити, що до 2015 року так робили а зараз це незаконно, що на колективні потреби треба платити окремо і незалежно від того, користуєшся ти електроенергією на своїй дачній ділянці чи у власному гаражі. Для вирішення таких питань люди і обирають правління та наймають на роботу голову товариства та енергетика. А яка їх відповідальність? Та ніякої. Ну помилився, ну недоглядів. Ніхто ж нічого не сказав. 

Навіть приблизно не знаю, скільки тисяч дачників та власників гаражів в ОТГ Світловодська, які переплачують за електроенергію в своїх товариствах. Вартість ел. енергії буде збільшуватись. Де та межа і скільки пройде часу, поки хтось з влади зверне увагу на завищений тариф і про це розкажуть по ТВ я не знаю. Одинакам мало хто вірить, хоча якби не вони і досі думали б, що Сонце обертається навколо Землі.

Розумію, що з 2015 року людей дурять та обкрадають. Влада і поліція не реагують, бо дивуються що тільки мені це потрібно, інші ж мовчать. Мабуть це саме той випадок, коли один в полі не воїн. Нехай і далі дачників, левова частка яких люди похилого віку, розводять на гроші? Пенсіонери і далі, після праці на своїх «фазендах» будуть збиратись на зупинках, очікуючи пільгового ПАЗіка, брати в руки бандуру і співати про важку кріпацьку долю, «покращені» ціни, захмарні зарплати чиновників?

При цьому, як в СТ «Будівельник», самі ж будуть із своїх невеличких пенсій платити мінімальну зарплатню (6000 гривень) бухгалтеру і голові товариства, які замість 40 годин на тиждень встановили собі робочий графік - четвер, субота з 10 до 13 год. тобто 6 годин на тиждень замість 40, і так 12 місяців.

Те, що може розкрадатися державний бюджет ми кожного дня чуємо з усіх телеканалів. А от те, що бюджет садового товариства може розкрадатись, для Світловодської ОТГ – дивина. Тому й не знають ні місцева влада, ні поліція, що з цим робити. Люди ж мовчать. Проінформований значить озброєний.

Як людей проінформувати, як зупинити це  Сьогодні мою статтю надрукували в «Світловодськ вечірній». Це добре але мало, куди поділась різниця між 1.68 і 2.50 ? Тут без допомоги важко." - публікує слова Костянтина Приходько "Електронна книга скарг України".  

Контакти для журналістів та правоохоронців приховано!
Ми можемо надати контакти скаржника журналістам та правоохоронцям, зазвичай це телефон та е-мейл. Для цього Вам потрібно увійти або зареєструватися.
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка