Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Великий письменник і горе-інвестор. Як Марк Твен спустив мільйони на стартапи

02.05.2016 09:41
1771
 
Марк Твен (в житті – Семюел Клеменс), один з найбільш високооплачуваних американських авторів XIX століття, постійно мав проблеми з грошима. Причиною тому стала – повна відсутність чуття на успішні проекти та безмежне бажання в них вкласти кревні. Грошові втрати не зупиняли письменника, і, потерпівши невдачу в одній справі, він поспішав спустити гроші на новий «стартап» - і знову їх втратити. Твена цілком можна назвати інвестором-невдахою. Історик Річард Закс, автор книги про Твена «Chasing the last laugh», написав для Time, статтю в якій розповідає про незліченні провальні ідеї та проекти цього «неймовірно бездарного бізнесмена». Ось основні моменти матеріалу.Незважаючи на те, що Твен одружився на багатій доньці вугільного магната і отримав в якості приданого особняк зі слугами та карету з кучером, і навіть не зважаючи на те, що своєю письменницькою працею він заробляв величезні гроші, до 56 років він повністю збанкрутував і був змушений зі своєю родиною залишити великий будинок. Через 20 років він виручив з його продажу приблизно шосту частину вкладених в нього коштів. Твен відкрито визнавав, що не може жити без гри на ризик. «Людина зробить все заради того, щоб її любили, і все заради того, щоб їй заздрили», – цитує письменника Закс.
  • Невдалих вкладень Твена не перерахувати, і сам він не соромився з цього приводу іронізувати. Кошти, які він віддав за свою частку в компанії Fredonia Watch, зникли, – власники компанії виявилися втягнуті в фінансові махінації. Безуспішним стало і вкладення, що демонструє захоплення Твена паровими двигунами, – він витратив $32 тисячі на компанію Hartford company, яка планувала випустити шківи, що приводиться в рух парою (пара шківа), і знову залишився ні з чим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "НАГОДУВАТИ МІЛЬЯРД. ЯК КИТАЙ ЗАБЕЗПЕЧУЄ СЕБЕ ПРОДОВОЛЬСТВОМ"
  • Понад десять років Твен давав гроші на набірну машину Пейджа, яка повинна була стати проривом у пресі через свою високу швидкість. Як каже Закс, спочатку Твен називав її винахідника «Шекспіром друкарства», а під кінець мріяв побачити Пейджа в передсмертних муках. У проект, результатом якого стали всього дві машини (випущена одна досі зберігається в будинку-музеї Твена в Хартфорді), письменник вклав в сумі $300 тисяч (майже $6 млн сьогодні).
  • Твен проявив себе не тільки як некомпетентний інвестор, але й як провальний «стартапер». Натерпівшись обманів з боку видавців, які божилися, а потім «кидали» письменника, в 1884 році Твен вирішує сам заснувати своє видавництво. Його очолив племінник Твена Чарльз Уебстер (фірма була названа на його честь). Спочатку компанія випустила два бестселера – мемуари Улісса Гранта та, власне, роман Твена «Пригоди Гекльберрі Фінна». Однак на цьому успіхи цього підприємства закінчилися, і сам Твен охрестив своє видавництво «затяжним самогубством».
  • У 1894 році Твен зрештою оголосив про своє банкрутство. Його борги сягали $2,4 млн (в перерахунку на сьогоднішні гроші). Газети горланили про його провал, а один юрист говорив про Твена, що в бізнесі він – як великий хлопчисько. Щоб повернути борги, письменнику довелося організувати світове турне, в результаті якого він дійсно зумів заробити потрібну суму для погашення боргу.
  • Опинившись знову на коні, Твен взявся за старе. $30 тисяч ($750 тисяч в сьогоднішніх доларах) пішли на протеїновий порошок Plasmon, який обіцяв стати порятунком від голоду в Індії – він повинен був бути в 16 разів більш поживним, ніж м'ясний стейк, а денна порція повинна була коштувати всього-на-всього один пенні. Справи підприємства закінчилися погано –в суді правління компанії звинуватили в шахрайстві; Твена знову провели.
Одного разу, правда, успіх майже був в кишені письменника – Олександр Белл запропонував Твену вкластися в його компанію Bell Telephone. Але сатирик відмовився, хоча і був власником одного з перших домашніх телефонів. Твену довелося стати і успішним винахідником. Він створив і запатентував альбом для наклеювання вирізок (Scrapbook), який навіть деякий час приносив йому прибуток. Однак незабаром компанія, що виготовляла його альбоми, розорилася, а її глава так і не повернув Твену всю суму, яку попросив у нього в борг на обіцяний порятунок фірми.
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка