Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Військові командири обікрали свого підлеглого майже на $2 тис. та позбавили пільг

20.12.2020 12:26
496
 

Український військовий пенсійного віку, який має інвалідність та був змушений покинути військову службу через стан здоров'я, розповів, як керівництво військової частини залишає своїх підлеглих без пільг, компенсацій та присвоює чужі кошти незаконним шляхом. Чоловік просить допомогти розкрити злочинницьку діяльність командирів та притягнути їх до кримінальної відповідальності.

Скарга:

"Від пенсіонера НГУ, ветерана військової служби, учасника бойових дій, інваліда ІІІ групи Новікова Ігоря Олександровича м. Полтава. Прошу розглянути мою скаргу на командування військової частини 3052 Національної гвардії України, яка дислокується в м. Полтава по вул. Л.Українки 24а.

29.08.2019 року я був звільнений з військової служби за станом здоров’я та виключений зі списків військової частини 3052 НГУ (м. Полтава). Мав вислугу 26 років в календарному обчислюванні і 31 рік в пільговому, відповідно до вимог Закону України: 

"Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист" від 24.03.98 р. №203/98-ВР розділ ІІ статті 5 п.1, мені повинно були надати відповідний статус «Ветерана військової служби».

Але відповідальні особи військової частини 3052 НГУ проігнорували вимоги цього Закону і не оформили мені своєчасно відповідний статус. Тільки після того, як я звернився зі скаргою на «гарячу лінію» НГУ мої документи, 08.11.2019 року були направлені до Головного управління Національної гвардії України (далі ГУ НГУ) і відзнаку із посвідченням я отримав 30.12.2019 року.

Так як це не єдиний випадок не виконання посадовими особами військової частини 3052 НГУ своїх службових і посадових обов’язків, так у 2017 році було звільнено 2 військовослужбовця: капітан Бездітько Н.М. і прапорщик Супруненко В.М., які не отримали належного їм статусу «Ветеран військової служби» (можуть надати свідчення), а отримали тільки в кінці 2019 року і тільки після звернення на «гарячу лінію» НГУ.

За халатне відношення до виконання своїх службових обов’язків ніхто покарання не поніс, хоча я звертався до вищестоячого штабу і на гарячу лінію КМУ, НГУ, але командування військової частини 3052 і Центрального територіального управління НГУ (м. Дніпро) покриває своїх підлеглих, а винуватцями робить пенсіонерів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2016 № 178 "Про затвердження Порядку виплати військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної спеціальної служби транспорту, Державної прикордонної служби, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації і Управління державної охорони грошової компенсації вартості за не отримане речове майно".

Документ розроблено на виконання Закону України від 1 липня 2015 року № 567-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку речового забезпечення військовослужбовців", який вніс зміни до пункту 1 статті 9-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", мені при звільненні було нарахована грошова компенсація за неотримане речове майно.

Довідка №365 від 28.08.2019 року на суму 72621,10 грн відповідно до Кодексу законів про працю України глава VІІ ст.116, військова частина 3052 НГУ у встановлені строки зі мною не розрахувалась, а навпаки в листопаді 2019 року в однобічному порядку зробила перерахунок компенсації та направила до ГУ НГУ на суму 22886, 20грн. То виходить, що командування частини вкрали у мене 50 000грн.

Про зміну суми грошової компенсації, перероблення та перенапралення довідки щодо грошової компенсації до вищестоячого штабу, розпорядчих документів мене ознайомлено не було. Тому я вважаю, що керівництвом військової частини було зроблено неправдиві розрахунки щодо зменшення грошової компенсації та підробка документів про моє ознайомлення з ними, або свідомо не про інформування мене про зміни.

Після отримання коштів я питався з’ясувати обставини суттєвого зменшення мені грошової компенсації, але мені врозуміло відповісти начальник фінансової служби лейтенант Дуднік В.О. та начальник речової та продовольчої служби в/ч 3052 капітан Ісаєв І.О. не змогли. Тому мною 30.03.2020 року на адресу командира в/ч 3052 була надана заява (лист Нова пошта №59000499512943, військова частина отримала заяву 03.04.2020), щоб надали мені пояснення. 

Щодо не про інформування мене про зміну нарахування грошової компенсації за не отримане речове майно та не надання мені на ознайомлення відповідної довідки і розпорядчих документів про зміну суми нарахування даної грошової компенсації. Копії довідок з відповідними регістраційними номерами та номером і датою направлення відповідних довідок (в вересні 2019 та березні 2020) до вище стоячого штабу про нарахування мені грошової компенсації за не отримане речове майно.

А також пояснення, чому дана компенсація не була виплачена мені протягом 4-х місяців 2019 року», на що я 17.04.2020 отримав відповідь де на жодне питання не має відповіді, жодного документа, просто відписка. Мої звернення до Головного управління Національної гвардії України і Центрального територіального управління НГУ результатів не дало. Всі незаконні дії підлеглих покривається вищестоячим керівництвом. 

Мною 05.12.2019 на ім’я командира військової частини 3052 НГУ було направлення заява «Про надання мені обґрунтованого роз’яснення щодо порушення начальником служби кадрової роботи військової частини 3052 НГУ вимог Закон України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист" від 24.03.98 р. № 203/98-ВР розділ ІІ статті 5 п.1 та притягнення до відповідальності, відповідно до цього Закону розділу ІІІ статті 12, винних осіб.

(Відповідно до повідомлення Укрпошти № 36029006582780 військова частина отримала заяву 10.12.2019) Відповідь від командира частини 3052 НГУ не надійшла і по цей час, що є порушенням Закону України «Про звернення громадян» розділ ІІ ст. 20. Звернення до вищестоячого штабу також результатів не дало. 23 січня 2019 року я на службовому автомобілі в/ч 3052 ДЕУ ЛАНОС в/н 5200 Ф4, перебуваючи у відряджені, потрапив у ДТП за вини водія вантажівки.

Вантажівка в нас в’їхала (є фото ДТП і копії матеріалів службового розслідування). Отримав травми спини, голови та ноги. Лікувався, після чого в серпні 2019 року був звільнений за станом здоров’я. Командування частини в лікарні мене жодного разу не відвідало, допомогу в лікуванні не надало, але страхова компанія визнала, що автомобіль відновленню не підлягає і виплатила військовій частині страхову суму в розмірі 100 000 грн. Командир частини на ці гроші купив нерозмитнений автомобіль на польських номерах (за 25 тис. грн).

Перефарбував його у знайомого на СТО і поставив як відремонтований, а решту грошей привласнив собі. 26.11.2020 року мені подзвонив ТВО начальника фінансової служби військової частини 3052 НГУ ст. сержант Пасько А. і повідомив, що мені нарахована одноразова грошова допомога за ІІІ групу інвалідності відповідно до постанови КМУ № 975 від 25.12.2013 року і що гроші мені перерахують на мою карточку в кінці листопада або в на початку грудня.

Але станом на сьогодяшній день (18 грудня) гроші я не отримав. Я вважаю, що командир частини дав команду не нараховувати мені гроші, а тягнути як до кінця грудня, бо знає, що я знаходжусь на лікуванні у лікарні з двобічною пневмонією і мені потрібні ці гроші. Як мені стало відомо, гроші на рахунок частини із Головного управління  НГУ поступили 20.11.2020 року. Ще гірше питання в Національній гвардії стоїть питання забезпечення житлом. З червня 2003 я і моя родина стоїть в черзі на отримання 2-х кімнатної квартири у військовій частини 3052 НГУ (м. Полтава).

За плечима маю 26 років служби, а квартири, яка обіцяна згідно закону та контракту так і не отримав. Проживати на пенсію в зйомній квартирі, оплачувати 100% комунальних послуг (т.к господарка не дозволяє оформлювати пільги на комунальні послуги) утримувати родину, дуже важко. Командування частини в обличчі командира частини та заступника командира частини з тилу ні яку роботу не проводять з міською владою, тому в черзі тут можна стояти вічно. Інформацію щодо квартирних питань від них отримати не можливо.

Асе під великою таємницею, Дізнатись не можна навіть у тих, хто ще служить. Вони нічого не знають, так як їм нічого не кажуть і не кажуть тому, що інформацію володіє окреме коло людей (2-3 чоловіка).  У мене одне питання, коли я отримаю своє житло або відповідну грошову компенсацію згідно ст. 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» або постанови КМУ № 728 від 02.09.2015 року.

Кошти для придбання житла в м. Полтава Головним управлінням НГУ не виділяються, хоча житло тут дешевше, ніж у Києві чі Одесі, тому що треба відмивати гроші. В інших містах нам ніхто не пропонує, а якщо пропонують, то це все ховається і нікому не дістається, особливо пенсіонерам. В грудні на частину дали 1 квартиру в м. Хмельницькій але в розпорядженні зазначили, що квартира тільки для військовослужбовців які мають вислугу 20 років і більше. А таких немає, не для пенсіонерів. Пенсіонери ні кому не потрібні.

Ось і все відношення до тих, хто захищає Батьківщину. А кожні рік-два шукати і переїжджати з квартири на квартиру немає бажання та і мебель вся псується. Я не для того віддав 26 років служби, щоб на пенсії постійно хвилюватися, де моя сім’я буде зимувати. Набридло слухати обурення дружини, що ми як бомжі і чим віддячила країна, що я її захищав. Відповідь одна - грошей не має. В мене е усі документи, заяви і відповіді. За вищеперерахованими фактами прошу Вас призначити перевірку." - публікує слова Ігора Новікова "Електронна книга скарг України". 

Контакти для журналістів та правоохоронців приховано!
Ми можемо надати контакти скаржника журналістам та правоохоронцям, зазвичай це телефон та е-мейл. Для цього Вам потрібно увійти або зареєструватися.
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка