Холоди не меншають, а й навпаки будуть збільшуватися – щоб на майдані не залишити здоров’я поради від лікаря. Тим, хто збирається пробути на холоді на замітку – лікарі б‘ють на сполох, багато людей потрапляють до їхніх влаштованих шпиталів з обмороженням, і вони запевняють, що люди, самі того не знаючи отримують цей небезпечний недуг.
Як уникнути небезпеки – відповідь заслуженого лікаря України, доктора медичних наук, професора Київського національного медичного університету ім. Богомольця.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Чим небезпечні водомети для людей?"
Обмороженню ні!
1) Обмороження починається відтоді, тільки-но Ви почали не відчувати кінцівки. Навіть сильні обмороження можуть Вас спочатку не турбувати. 2) Попросіть Вашого друга, який поруч з Вами час від часу дивитися на Ваше обличчя: якщо ніс або щоки побіліли – першим ділом йдіть в тепле приміщення. 3) Якщо на барикадах дме вітер – обмороження можна отримати значно швидше. За можливістю, ховайтеся від вітру!Ознаки обмороження
1-а ступінь обмороження: шкіра втратила чутливість, побіліла. При зігріванні, через деякий час, приблизно 15-20 хвилин, на шкірі з’являється почервоніння, легка припухлість. Людина починає відчувати жар, біль, поколювання або легкий свербіж.2-га ступінь обмороження: шікра так само втратила чутливість і побілішала. Але вже при зігріванні шкіра стає з фіолетовим відтінком, на ній з‘являються пухирці і набряки, які потребують спеціального лікування. Ні в якому разі не затягуйте з цим – зверніться одразу до лікаря. Відновлення шкіри після такого обмороження може тривати 15-20 діб.3-4-а ступінь обмороження: шкіра втратила чутливість, побіліла, стає сіровато-жовтою, перестала боліти і взагалі подавати симптомів життя – Ви вже нічого нею не відчуваєте. Після відігріву обмороження шкіра стає ламкою, якщо до неї доторкнутися вона взагалі може відпасти або відшаруватися.Перша допомога при обмороженні
- Зайдіть до теплого приміщення і пробудьте там доки не зможете визначити ступінь обмороження шкіри. Попийте або поїжте чогось тепленького.
- Під час лікування дотримуйтеся принципу «внутрішнього зігрівання» уражених тканин – пийте якомога більше теплої рідини, але не алкоголю!
- Після налагодження кровообігу накладіть на уражену ділянку термоізолюючу пов'язку - ватно-марлеву або бавовняну.
- Якщо шкіра при поступовому повільному нагріванні в теплому приміщенні почервоніла - це добра ознака, значить - кровообіг відновлюється. Це відбувається переважно через 15-20 хвилин. Можете продовжити зігрівання сухим компресом або легким масажем і не виходьте ні в якому разі на мороз!
- Якщо через деякий час на шкірі з'явилися пухирі - це свідчить про важкі ступені обмороження. Бульбашки після висихання потрібно обробляти не спиртовими дезінфікуючими засобами, а краще звернутися за допомогою до лікаря. - Прискорити загоєння ран при обмороженні можуть мазі або креми місцевої дії, які мають протизапальну, проти набрякову дію і регенерує своїми властивостями.
- Більш важкі ступені обмороження потребують лікування в стаціонарі! Не втрачайте час на самолікування 3-4 ступені обмороження - це може привести до важких і навіть фатальних наслідків!