Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Які лампочки кращі?

15.03.2013 13:38
9489
 

Тест енергозберігаючих лампочок.  Може лампочка Вам не світить? На полиці в супермаркеті сотні енергозберігаючих лампочок. Різні фірми, ціни, і, звичайно, якість. Яку обрати так, щоб і здоров’ю не нашкодити і світлом насолоджуватися?

Щоб споживач розумів терміни і характеристики, які використовуються при маркуванні, і звичайно в нашому тестуванні, потрібно трохи розповісти про світлотехнічні терміни. Ми не будемо розповідати про замислуваті фізичні терміни чи копати у фізичні підвали – все спробуємо пояснити, нормальною, людською, мовою. Отже, в квартирі потухло світло – лампа перегоріла. Перед нами постає на перший погляд легка покупка – лампочка. На що слід звертати увагу в першу чергу?

ПОТУЖНІСТЬ

Виміряється в Ваттах (Вт чи W). Чим більша потужність, тим яскравіше буде світитися лампа, але при цьому споживатиметься більше електроенергії. Ще декілька років тому, ми могли говорити, що заявлені співвідношення 1 до 5 (Тобто 20Вт енергозберігаючих ламп – це 100Вт лам розжарювання) в більшості випадків, не відповідали дійсності. Сьогоднішні цифри вже реальні.

СВІТЛО

Вимірюється в люменах (лм та Lm). Можна сказати, це один із важливих показників властивості лампи. Власне кажучи, саме цей показник дає знати, як сильно світитиме лампа в приміщенні, тобто, скільки світла «дасть» лампа у Вашій кімнаті. Чим вища цифра – тим світліше буде. Але є невеличкий недолік – після довгої експлуатації цей коефіцієнт знижується.

Світлова температура:

Вимірюється в кельвінах (К). Це показник відтінку лампи, який ми бачимо і часто поділяємо на:

- «Звичайна лампа» (приблизно 2700-3300 К), ще називаються тепловим світлом. Схожу температуру має небо під час заходу сонця;

- Денний (4000-4200 К), ще називають природним кольором;

До речі, яскраве небо має температуру 30000 К, - це значить, чим вище температура тим більше перехід в синій відтінок, чим нижче – червоний.

СВІТЛОВА ВІДДАЧА

Це цілий комплекс показників, які можна назвати коефіцієнтом корисної дії (ККД), співвідношення світлового променя до потужності. Позначається лм/Вт. Чим більше значення світлової віддачі, тим економніше працює лампочка. Звичайна лампа розжарювання має низьку світлову віддачу – трохи більше 10 лм/Вт, що і є її основним недоліком.

ЯСКРАВІСТЬ

Вимірюється в канделах (кд або cd). На домашніх лампах, зазвичай, таких позначок Ви не знайдете, оскільки означає саме яскравість, тобто, лампа може бути яскравою крапкою, а освітлюваність буде замалою.

Дані по яскравості мають бути на так званих «ходових вогнях» в авто. Чим вища цифра, тим яскравіше, але і різкувато для очей.

МАРКУВАННЯ І УПАКОВКА

[sociallocker id="10855"]

Щодо упаковок ламп – зауважень не було. Всі вони створені для безпечного зберігання і вдало виконують своє покликання. Упаковка допомагає при транспортуванні ламп і, при зберіганні. Запаковані в картонні коробки. А от маркування викликало безліч запитань.Оцінку «відмінно»  за упаковку, жоден виробник ламп не отримав.

Найпоширеніші зауваження починаються від вказівки відповідності аналогічним лампам розжарювання - EuroLamp запропонували лампу на 105 Вт, а Volta 91 Вт, цікаво де ж вони знайшли такі лампи? Загалом, дрібні порушення набирають багато невідповідностей. Виробники якось навіть не намагаються вказати правильну інформацію, або не хочуть.

Виробник «Volta» в рядку гарантії – поставив галочку, яка зазвичай означає, що є посилання на додаткові дані, але, таких додатків, ми не побачили. Також один з виробників умудрився переплутати Китай з Україною. На упаковці написано «Виготовлено в Україні» (яскравими літерами), а маленькими додав, «зроблено в Китаї». За все це оцінка - «задовільно»!

[/sociallocker]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ "ПРАВА СПОЖИВАЧА"

EuroLamp та"Експерт" забули вказати контактні організації в Україні , куди споживач міг би пред’явити свої претензії або поставити запитання.

Компанія «Uniel», вирішила ускладнити гарантійні обов’язки для споживача. Наприклад, вони хочуть, щоб споживачі зберігали не тільки чек, але і чомусь саму упаковку. А якщо споживачу потрібно накупити лампочок на цілу фабрику? Що усі коробки потрібно зберігати, тоді потрібно винаймати для цього окреме приміщення.

До речі, якщо звернути увагу то в законі «Про захист прав споживачів» - така умова не є обов’язковою. Але попри це, самі забули вказати дату виготовлення ламп, на упаковці написано, що дата виготовлення безпосередньо є на самій лампі, але там відповідного напису не було. Трохи заплутані рекомендації по аналогічній лампі «Наша сила», на одному боці написано, рекомендують міняти на 75 Ваттну, в іншому на 100 Вт.

«Maxus» - до них велике запитання, щодо утилізації їхніх ламп. Знаючи, що ця проблема гостра для України і ніяк не вирішена, ми здивувалися, побачивши телефон для того, щоб споживач міг поцікавитися де можна їх утилізувати.

Звичайно – ми зателефонували. Потім заспокоїлися, адже нам порадили звернутися до ЖЕКу, а от координати для утилізації, запевнили, могли б і надати, якби ми були юридичною особою, напевно, утилізація за гроші. Загалом, усі рекомендації про утилізацію, чи обробку марганцем осколків (в нашій країні цей препарат видається за рецептом) – не відповідають сьогоднішнім реаліям нашої країни.

MasterLamp – має найгірше маркування серед перевірених нами ламп. Почати можна з того, що вони взагалі не вказали, що лампа має 220 В. Немає даних по світловому потоку, а це, фактично, один із найважливіших показників. Є напис «потужність світла», але вказані дані по співвідношенню потужності, не вказана одиниця вимірювання в температурі світла.

lampa-На цій картинці Ви бачите ту мінімальну інформацію, яка повинна бути на лампі. Всі протестовані лампи, дійсно, мають клас енергоефективності А. Обов’язково мають бути вказані потужність, світловий поток і тривалість горіння.

ДОСЛІДЖЕННЯ

Світловий потік.

В першу чергу якість світіння лампи визначається світловим потоком. Ця величина вказує повну кількість світла, який дає дане джерело.

Ми замірили значення світлового потоку до початку дослідження і звірили його з заявленими значеннями на упаковці. Як вже було написано вище, на цей раз усі лампи рівень світлового потоку, такий, що перевищував заявлені цифри. Це приємна похибка, оскільки, ми отримуємо більш «світлу» лампу. Найбільша різниця у «Uniel», більш ніж 500лм, це більше заявленої на половину. Найнижча в «Экономка», трохи більше 100лм.

Світлова температура.

Всі виробники вказали температуру світла. Ми намагалися обрати усі лампи, з так званим «дненним світлом», заявлені цифри «плавали» від 4000 до 4200К. Тільки «MasterLamp» не вдалося найти з такою температурою.

Реальна температура склала від 3105 до 3352К. Що стосується результатів, то, як і слід було очікувати, до кінця свого життя, лампи втратили і колористиці 12,1-14,6%, дійшовши до «теплого світла».

Потужність і економія.

Потужність ламп порівнювали також із заявленими на упаковці значеннями. Усі лампи, які тестувалися 20Вт (21 Вт у EuroLamp) згідно з вимогами фактична потужність не повинна бути більшою 115% від заявленої. У нас же вийшла інша картина: усі лампи, що тестувалися, мали меншу потужність, а деякі суттєво.

Наприклад, фактична потужність лампи Uniel тільки 15,1 Вт - при заявлених 20Вт. Але, якщо лампа споживає менше енергії, але відповідає заявленому світловому потоку, то це тільки на краще. Найменше невідповідностей у марок: «Наша сила» та «Volta».

Якщо порахувати економію енергозберігаючих ламп за їх фактичною потужністю в порівнянні з лампами розжарювання, то виходить, що енергозберігаючі лампи дійсно економлять до 80% енергії, іноді, навіть, більше.

Світлова віддача. Величина, яка вказує, з якою економічністю міць, що споживається переробляється в світло. Цей термін стосується винятково ламп, це своєрідний показник ККД. Виражається не в %, а в лм/Вт.Термін придатності. Дослідження складалося з двох етапів. Це відпрацювання горіння. В тесті представлені лампи з строком життя від 6000 до 12000 годин. Звичайно, лампи стільки не пропрацювали. Дванадцятитисячники просвітили 2870 годин, восьмитисячні – радували 1915 годин, а шеститисячні – 1437 годин.

Ці цифри розраховуються за спеціальною формулою, яки пришвидшує довготривалі дослідження. Дві лампи підвели в цьому досліді. Ближче до строку придатності перегоріли «Uniel» ита «MasterLamp».

Іншим, не менш важливим показником є показники режиму ввімкнення і вимкнення.

Електронні пристрої не люблять частих ігор з вимикачами, але у ламп в нашому дослідженні була така доля. Кожна лампа, в такому режимі, пройшла 2500 разів. Зауважень до жодної фірми не виникло, ні одна не перегоріла чи не перестала працювати.

Дані тестування носять тільки інформаційний та рекомендаційний характер для споживачів і не є обов’язковими до виконання. Останнє рішення за споживачем.

Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка