Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Зажерливі сільські чиновники вкрали у пенсіонерки з Рівненщини земельну ділянку та будинок

03.04.2021 19:58
404
 

 

Житель Кременчука розповів про зажерливих сільських чиновників, які, попри закони, "вкрали" у його сестри, 77-річної пенсіонерки з Рівненщини, земельну ділянку разом із житловим будинком та прибудинковою територією. Звернення до правоохоронних органів ніяких результатів не принесли. Чоловік просить журналістів допомоги у вирішенні нижчевказаної проблеми.

Скарга:

"Увага, розшук! Розшукується земельна ділянка 0,20га, разом з житловим будинком, побудованим в 2010 р., сараєм, побудованим в 2009 р., погребом, побудованим в 1975 році, колодязем викопаним в 1975 р. 

Все це знаходилося на земельній ділянці 77-річної пенсіонерки Дорохович Варвари Тимофіївни, жительки села Новосілки вулиця Сильмана 37 Володимирецького району Рівненської області.

Домогосподарство Дорохович В.Т. (проживає 6 осіб): земля виділена 50 років тому – 0,50 га (0,25 га під забудову, 0,25га – для ведення підсобного господарства). Підтвердження: довідка з архіву про надання Біленською сільською радою дозволу на виготовлення технічної документації на приватизацію – 0,50га.

(Рішення від 13.08.2009 року №231). Домогосподарство Дорохович В.Т. до жовтня 2011 року. Див. малюнок №1. Домогосподарство Дорохович В.Т. після жовтня 2011 року, за версією голови Біленської сільської ради Блищика О.С. і землевпорядника Підвишенної Л.В.,
0,30 га (0,10 га під забудову, 0,20 га для ведення підсобного господарства).

Вищеназвані працівники Біленської сільської ради, за попередньою змовою з приватним підприємцем Гусароком О.В. і жителем села Біле громадянином Савсюком В.В., на користь останнього таємно підробили документи.

В результаті цих підробок земельна ділянка Дорохович В.Т. зменшилась на 0,20 га і зникли вищеназвані господарчі будівлі. Див. малюнок № 2. Домогосподарство Дорохович В.Т. розірвано навпіл. Згоди на відчуження частини земельної ділянки Дорохович В.Т. не надавала ( ст. 141 Земельного Кодексу України).

Підстав для припинення прав користування земельною ділянкою не було. Це не завадило працівникам Біленської сільської ради вилучити земельну ділянку 0,20 га, присвоїти їй нову адресу (вул.Сильмана 37 а), визначити її як «землі запасу Біленської сільської ради» і виділити гр. Савсюку Віталію Володимировичу, жителю с. Біле.

В проекті землеустрою, який виготовив гр. Савсюк В.В. зникнення будинку і господарчих споруд підтверджує і постійно діюча комісія з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою при Володимирецькій РДА у висновкові №602 від 09.07.2012 року, яка вказала що «на земельній ділянці будівлі та споруди відсутні».

Згідно цього ж проекту пропало і саме домогосподарство Дорохович В.Т., оскільки на генплані і в протоколі обстеження і погодження меж земельної ділянки, замість Дорохович В.Т. позначено землі гр. Деркач В.А. Ось така детективна історія сталася з моєю сестрою Дорохович В.Т.

Не зміг знайти земельну ділянку з будинком та іншими господарчими спорудами і Володимирецький районний суд (суддя Поровський В.А.)  справа № 556/1843/16-ц. Не допоміг йому і судовий експерт Венський О.В. спеціаліст Волинського відділення Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз, який два рази виставляв рахунки за експертизу 2376 грн і 6864 грн.

Вони, до речі, було оплачені Дорохович В.Т. (пенсія 1700грн), але на об’єкт досліджень так і не виїжджав, а зробив висновки сидячи в Луцьку (оце спеціаліст!). Причому майже на всі питання була дана відповідь: «відповісти не надається можливим». 

А ось наші правоохоронні органи, як відкрили кримінальне провадження від 22.11.2016 року за №12016180230000713, так на цьому все і закінчилося. Жодних досудових дій у кримінальній справі щодо підробок і перевищення своїх повноважень працівниками Біленської сільської ради не проводилося.

Кримінальна справа, яку при бажанні, могли б розкрити за півдня, розслідується (чи не розслідується?) вже п’ятий рік!.  Нічого не зробили і працівники прокуратури Рівненської області, які в відповіді на скаргу Дорохович В.Т. (зареєстрована 15.06.2017 року за №36/2-25-17) «вказали слідчому на необхідність прийняття остаточного процесуального рішення у розумні строки згідно вимог КПК України» та мабуть він їх не почув.

А тим часом гр. Савсюк В.В. знайшов на виданій йому земельній ділянці із «земель запасу Біленської сільської ради» і будинок з господарчими спорудами і погріб і колодязь і все благополучно приватизував. Дана історія віддзеркалює нинішній стан нашої правоохоронної і судової систем, байдужість і зажерливість чиновників всіх рівнів.

Історія про те, що сім’я, яка складається з двох непрацездатних осіб і жінки з трьома неповнолітніми дітьми, можуть вигнати зі свого будинку. Думаю тільки гласність, висвітлення в засобах масової інформації, змусить чиновників почати виконувати свою роботу.

З своєї сторони я надам всі ксерокопії, всю необхідну інформацію. Брат Дорохович В.Т.– Сільман Петро Тимофійович, телефон  097 190 80 35." - публікує слова Ярослава "Електронна книга скарг України".     

Контакти для журналістів та правоохоронців приховано!
Ми можемо надати контакти скаржника журналістам та правоохоронцям, зазвичай це телефон та е-мейл. Для цього Вам потрібно увійти або зареєструватися.
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка