Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

ЗНО в Україні можуть взагалі скасувати: активісти влаштували бунт

16.06.2020 13:38
2427
 

Нещодавно уряд скасував пробне зовнішнє незалежне оцінювання та обговорює про відміну основного. Така новина стала справжньою несподіванкою. Що буде зі вступними екзаменами у вищі навчальні заклади та корупційними ризиками у даному процесі?

Скарга:

"12 червня освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявив, що “... я отримав інформацію відразу з трьох незалежних джерел, що у високих владних структурах готуються документи про скасування ЗНО взагалі.” Ми вважаємо неприпустимим скасування ЗНО в Україні. Таке рішення знищить здорову конкуренцію при вступі до університету та поверне старі корупційні схеми. Наведемо найпростіші аргументи, чому скасування ЗНО буде негативним явищем: Повернення нерівних можливостей для вступу українців. Особисті знайомства та кількість грошей на рахунках батьків стануть знову грати визначальну роль при вступі дитини до університету. Знання абітурієнта тепер не матимуть ключової цінності. Хабарництво та кумівство з боку приймальних комісій повернеться, оскільки відслідкувати якість та прозорість вступних іспитів буде неможливо. Вступнику доведеться витрачати час та гроші на доїзд до бажаного університету, проживання й харчування під час вступних іспитів. Тим більше, не вдається подати документи до кількох вишів на бажану спеціальність. Відсутність єдиних правил гри (програми з кожного предмету, критеріїв оцінювання, кількості запитань). Це може призвести до зловживань з боку приймальної комісії, яка зможе обирати “вигідніших” абітурієнтів. І керуватися вони будуть, зрозуміло, не знаннями, а глибиною кишені батьків абітурієнта. У зв'язку з цим закликаємо Президента України ініціювати зустріч з усіма стейкхолдерами: МОН, УЦОЯО, компаніями з підготовки до ЗНО, представниками батьківських комітетів, щоб прописати план дій, який унеможливлює скасування ЗНО. Застосувати ввесь свій вплив для захисту зовнішнього незалежного оцінювання як інституту оцінювання знань учнів та здорового конкурентного середовища в країні, аби його проведення в 2020 році таки відбулося. Втрата такої інституції завдасть непоправної шкоди українській освіті!" - публікує слова Івана Міщука  "Електронна книга скарг України".
Контакти для журналістів та правоохоронців приховано!
Ми можемо надати контакти скаржника журналістам та правоохоронцям, зазвичай це телефон та е-мейл. Для цього Вам потрібно увійти або зареєструватися.
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка