Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Через скасування планових операцій на час пандемії українці влаштували бунт

10.11.2020 19:23
133
 

З 9 листопада Міністерство охорони здоров'я України заборонило проведення у лікарнях планових операцій. Наразі дії уряду спрямовані на розгортання мобільних шпиталів для хворих на Сovid-19.

Скарга:

"Пане Президенте! Звертаю Вашу увагу на критичну ситуацію у сфері охорони здоров'я, на права громадян у цій сфері та Закон. Конституція України Стаття 49. Кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування. Охорона здоров'я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм.

Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності. Європейська соціальна хартія, яку Україна планує ратифікувати в 2006 році, також визначає, що країни, які ратифікують цей документ, з метою забезпечення ефективного здійснення права на охорону здоров’я зобов’язуються самостійно або в співробітництві з громадськими чи приватними організаціями вживати відповідних заходів для того, щоб, крім іншого:

  • усунути, у міру можливості, причини слабкого здоров’я;
  • забезпечити діяльність консультативно-просвітницьких служб, які сприяли б поліпшенню здоров’я й підвищенню особистої відповідальності за стан здоров’я;
  • запобігати, у міру можливості, епідемічним, ендемічним, іншим захворюванням, а також нещасним випадкам.

Держава дбає про розвиток фізичної культури і спорту, забезпечує санітарно-епідемічне благополуччя. З точки зору цивілізованого суспільства основними показниками, які визначають діяльність системи охорони здоров’я, є доступність та якість медичної допомоги, і вимоги до цих основних показників постійно висувають громадяни більшості розвинутих країн. Амстердамська декларація Європейського бюро ВООЗ у сфері прав пацієнтів визначили доступність і якість медичних послуг як основні соціальні права громадян, які мають максимально реалізовувати європейські держави у своїх системах охорони здоров’я.

Крім політичного і соціального підґрунтя цих вимог, реалізація державою права громадян на доступність і якість системи охорони здоров’я визначає також рівень цивілізованості самої держави. Для України забезпечення доступності медичної допомоги може стати одним із важливих критеріїв, від яких залежить її вступ до ЄС. Прошу Вас не допустити відміну планових операцій під час епідемії/ пандемії. Оскільки планові операції дають змогу не лише покращити існуючий стан здоров'я пацієнтів, а й не допустити його погіршення і, навіть, смерті." - публікує слова Вікторії Семенової "Електронна книга скарг України".

Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
Медики хочуть вийти під Верховну Раду і нагадати "верховодам", як це - працювати за копійки
 
Стрічка