Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Конфлікт через сільську церкву на Закарпатті переріс у підпали - фото

14.02.2021 15:01
145
 

В селі Ділове (Закарпатська область) триває процес переходу сільського храму від Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України. Однак зміна конфесійної приналежності церкви супроводжується знищенням майна вірян ПЦУ.

Звернення:

"Два злочини за два дні! І все через безкарність! Драматичні і дуже неприємні новини вже два дні надходять із Закарпаття. У ніч з суботи на неділю у селі Ділове на Рахівщині відбулася спроба підпалу будинку касира церковної громади, яка майже два роки тому вирішила змінити свою юрисдикційну підпорядкованість і підтвердила це право у судових інстанціях всіх рівнів.

Нечисленні ж, але дуже вперті опоненти вільного релігійного самовиявлення організували запеклий спротив, відмовилися виконувати приписи виконавчої служби і замкнулися у храмі. Їм на допомогу прибуло багато однодумців з сусідніх парафій і монастирів, створивши надяскраву картинку масовості підтримки.

А сьогодні, в ніч на понеділок була реалізована спроба підпалити нерухомість ще одного церковного активіста Петра Фіріщака – у ворота його гаража було кинуто запальну суміш. Далі миритися, толерувати і не реагувати на ці злочини – само по собі стає ще одним злочином.

Абсолютно зрозумілим є контекст і суспільний посил дій злочинців у Діловому: це свідоме прагнення залякати, переконати і громаду села Ділового, і всіх інших у тому, що будь-які дії із легітимної і захищеної всіма судовими інстанціями України зміни юрисдикційного підпорядкування громади не можуть мати успіху.

Тобто, насправді це спроба не лише вплинути на свідомість мешканців конкретного села, а замах на законний порядок і верховенство права у цілій нашій Державі. Не можу не нагадати і дослівно не процитувати положення статті 29-ї Закону України «Про свободу совісті і релігійні організації»:

«Забезпечення виконання та додержання законодавства про свободу совісті, світогляду, віросповідання та релігійні організації здійснюють у межах компетенції центральні органи виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну політику у сфері релігії, інші центральні органи виконавчої влади, органи прокуратури, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування».

Тобто, якщо вже сьогодні не буде реакції з боку голови ОДА, інших профільних службовців обласної адміністрації, керівників місцевої ОТГ, поліції, служби безпеки і, звісно та цілком натурально, від центрального органу виконавчої влади, який відповідальний за реалізацію державної політики у ділянці взаємин з релігійними організаціями, то інакше, аніж солідаризуванням з діями зловмисників, такий стан речей не можна буде назвати.

Пора мовчанок і свідомої бездіяльності тривати далі не може. А як ілюстрацію пропоную нижче не лише світлини, які зафіксували дії зловмисників, але й відео, на якому можна безпосередньо спостерігати т.зв. «вірян» - стовпів юрисдикційної непорушності, які дуже «переконливо» і «глибоко духовно» відстоюють свою «істину».

А одночасно – й насміхаються з рішення Верховного суду та базових основ демократичного суспільства, ґрунтованого на верховенстві права. Попереджаю: відео транслюю з позначкою 18+! Крім того, тих, у кого слабкі нерви і підвищена чутливість до релігійних експресій, то також прошу утриматися від перегляду." - публікує слова Андрія Юраша "Електронна книга скарг України". 

Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
 
Стрічка