Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Крик душі військовослужбовців, які роками захищали країну, а сьогодні отримують мізерні пенсії

17.05.2021 18:50
8
 

Громадянин України написав відкрите звернення до президента України із проханням врегулювати питання щодо індексації пенсійних виплат військовослужбовцям.

Скарга:

"Останні кілька років склалася критична ситуація щодо пенсійного забезпечення більшості військовослужбовців.

(Як офіцерського так і рядового/сержантського складу) всіх, без виключення, національних військових формувань (в т.ч. Прикордонні війська, СБУ, СЗРУ, військові ЦО), а також співробітників МВС України.

Звільнених у запас або у відставку до 2015 року зазнало цинічних знущань в ході прийнятих з боку Кабінету Міністрів України (Прем’єр-Міністр Гройсман В.) нормативно-правових актів щодо їх перерахунку.

Після втілення в життя яких відбувся серйозний перекіс у пенсійному забезпеченні у порівнянні із військовослужбовцями та працівниками МВС України, які звільняються станом на сьогоднішній день.

Слід зауважити, що вищезазначеним Законом держава гарантує «…перерахунок призначених пенсій у зв’язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист».

З 1 березня 2018 року у всіх, без виключення, військових пенсіонерів та прцівників МВС України виникли підстави для перерахунку їх пенсій, призначених згідно із Законом України № 2262-ХІІ, через зміну розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення.

У зв’язку з вищевикладеним, для проведення Пенсійним фондом України перерахунку розміру пенсій військовослужбовців, відповідні структурні підрозділи національних військових формувань почали видавати військовослужбовцям (за їх зверненнями, а не централізовано) оновлені довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку основного розміру пенсії.

Станом на 1 березня 2018 року, у відповідності до постанов Кабміну № 45 та № 704, з урахуванням раніше сплачуваних, до перерахунку пенсій, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за посадою, яку вони обіймали при звільненні з військової служби у серпні 2015 року.

Відповідно до п. 4.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Рішення судів у справах щодо пенсійного забезпечення, які набрали законної сили, виконуються добровільно органами Пенсійного фонду України в межах покладених судом зобов’язань. Після того, як рішення суду набрало чинності, Кабінет Міністрів України скасував зазначені пункти Постанови КМУ № 103.

Однак «забув» одночасно із цим, повідомити Пенсійний Фонд, про необхідність перерахувати пенсії військовослужбовцям та пенсіонерам МВС України за нормами Закону, що діяли до введення в дію Постанови № 103. Таким чином Мінсоцполітики України з березня 2019 року і до сьогоднішнього дня не вносить на розгляд КМУ оновлених нормативно-правових актів.

(Або таких, що підтверджують дію раніше чинних), що унеможливлює прийняття КМУ рішення щодо визначення умов, порядку та розмірів, які передбачають проведення перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262, після дати набрання судовим рішенням законної сили.

Тобто, на сьогодні склалась ситуація, при який, Кабмін виключив незаконні пункти щодо перерахування пенсійного забезпечення, а новий порядок не встановив. Таким чином недолугість окремих посадовців призвела до того, що в країні відсутній порядок перерахування пенсій військовослужбовцям та пенсіонерам МВС України, як того вимагає Закон.

Звертаюсь до Вас щодо термінового розгляду зазначеного вище питання задля того, щоб, нарешті, Пенсійним Фондом України було здійснено перерахунок пенсій з розміру грошового забезпечення військовослужбовців та прцівників МВС України, визначеного станом на 1 березня 2019 року." - публікує слова Вадима Бухолдіна "Електронна книга скарг України". 

Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
 
Стрічка