Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

«Нормально живуть, спілкуючись московитською» - блогерка про мовні бар'єри в Україні

23.12.2020 09:58
69
 

Блогерка та журналістка з Полтавщини переконана, що україномовних громадян в Україні значно менше, ніж російськомовних. Про це дівчина написала на своїй сторінці у Facebook та поділилась спогадами, коли відчувала себе виродком серед інших, розмовляючи українською мовою.

Звернення:

"Ви завше будете у меншості в Україні, якщо говорите українською. Ви одразу се зрозумієте, коли вийдете за межі своєї інформаційної бульбашки, яку так ніжно плекаєте. Люди України нормально живуть, спілкуючись московитською. Вона не є мовою агресора, вона є не менше, ніж рідною. Щоб ви не казали про нав'язану мову окупантам. Вони так не думають.

І при тому можуть, звісно, бути непоганими людьми. Тому що вона рідна, то вони її захищають. Захищають рідне, отже, автоматично російське. І Московію теж. Так чи інакше. Особливо боляче се відчувається у великих містах, вкрай гостро - російськомовних. Одчуватимеш себе мало не виродком, бо надто контрастуєш, не рахуєшся з більшістю.

Україномовні назви на подібному фоні сприймаються, як бутафорія для галочки. Тому мені особисто так душно в Одесі, наприклад. Щоб дихати вільно мені потрібний україномовний простір. І далі. Тебе бажатимуть обслужити російською, тобі буде складно знайти якісь товари українською, ти відмовлятимешся від багатьох вакансій, бо там вказана мова окупанта, як друга мова, якою потрібно буде користуватися у спілкуванні чи писати нею.

Досі лунатиме російськомовне музичне лайно в маршрутках та магазинах. Твої очі чіплятимуться на розкладки газет та журналів, де в меншості, звісно, видання українською. Логічніше було б зливатися з натовпом, але мовна принциповість не дасть. Навіть не всі рідні чи близькі тебе розумітимуть у цьому питанні. Навіть хтось з них буде переходити у відповідь теж на російську, бо так говорить їхній співрозмовник. І нічого з тим не зробити, а по серцю так боляче ріже.

Тікатимеш у свою бульбашку, до своїх. Радітимеш, що таких стає більше. Не лише в твоїй бульбашці, а загалом. І українського теж. І то цілком об'єктивно. Дивитимешся українською, читатимеш українською, куплятимеш українське та українською, дітей вчитимеш державної та рідної по-справжньому. І йтимеш туди, де обслужать українською, де можна вільно працювати, не переходячи на мову ворога.

Ми, українськомовні, завше будемо в меншості, якщо таки не припинимо навалу московитської. Бодай маленькими кроками, як ми вже се робимо. Головне - не зупинятися. І колись нас буде реальна більшість, а не меншість в Україні. Коли відділимось од Московії і мовно, і ментально та станемо українцями." - публікує слова Рози Туманової "Електронна книга скарг України". 

Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
 
Стрічка