Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Секретний даунсайзінг в Україні: бізнесмени знайшли новий спосіб обману покупців

15.01.2021 13:18
280
 

За останні кілька років українські виробники в середньому зменшили розмір упаковок своїх товарів на 7-20%. Тобто з кожним днем українці платять все більше грошей за меншу кількість продуктів.

Скарга:

"В час економічної кризи все більше виробників та роздрібних мереж починають маніпулювати покупцями, вводячи їх в оману з приводу дійсної вартості продукту, шляхом зменшеннями тари продуктів, кількості, фасування і т.д. Явище зі зменшенням обсягів упаковки поширене в багатьох країнах світу і отримало кілька назв:

  • Шрінкфляція - від англійських слів shrink - стискатися і inflation - інфляція.
  • Даунсайзінг - перекладається з англійської як «зменшення розміру».

Спочатку під цим терміном розуміли скорочення персоналу. Тепер оптимізація перейшла на продукти.
В нашій країні є Наказ Міністерства освіти і науки України N 02 від 04.01.97 "Про затвердження Інструкції про порядок позначення роздрібних цін на товари народного споживання в підприємствах роздрібної торгівлі та закладах ресторанного господарства".

Його положення не виконуються. Ярлики цін (цінники) та покажчики цін повинні мати такі
реквізити:

Для продовольчих товарів:

  • для вагових товарів - назва товару, сорт, ціна за один кілограм або за сто грамів;
  • для товарів чи напоїв, що продаються на розлив, - назва товару чи напою, сорт, ціна за одиницю місткості або одиницю ваги;
  • для штучних товарів та напоїв в пляшках - назва товару чи напою, вага або місткість, сорт, ціна за штуку;
  • для товарів, що розфасовані, - назва товару, сорт, ціна за один кілограм або за сто грамів, вага одиниці розфасовки, ціна за одиницю розфасовки;

Для непродовольчих товарів:

  • для товарів, на які ціни встановлені в залежності від сортності, - назва товару, сорт, ціна за один метр, кілограм, штуку або одиницю розфасовки;
  • для товарів, на які ціни по сортах не встановлені, - назва товару, ціна за один метр, кілограм, штуку або одиницю розфасовки;
  • для дрібних штучних товарів (парфюмерні, галантерейні та ін.) - назва товару, вага або місткість, ціна за штуку або одиницю
  • упаковки.

Відбувається маліпуляція нормами Закуну України "Про захист прав споживачів". Продавець (виконавець), який реалізує продукцію, повинен обов'язково зазначати ціну кожної одиниці такої продукції або однієї категорії продукції та ціну однієї стандартної одиниці цієї продукції. Написи щодо ціни реалізації продукції мають бути чіткими і простими для розуміння.

Ціна продукції повинна включати в себе всі податки та неподаткові обов'язкові платежі, які відповідно до законодавства сплачуються споживачем під час придбання відповідної продукції.
Ціна товару зазначається за одну упаковку такого товару, а якщо товар поставляється без упаковки - за одиницю вимірювання, яка звичайно застосовується до такого товару.

У звязку з цим прошу: або ввести єдиний стандарт на фасування продуктів або змінити пункт закону про захист проав споживачів "Ціна товару зазначається за одну упаковку такого товару, а якщо товар поставляється без упаковки - за одиницю вимірювання, яка звичайно застосовується до такого товару", передбачивши зобов'язання додатково вказувати на ціннику ціну товару, перераховану на стандартні одиниці вимірювання (ціна за кілограм, літр ітд).

Це допоможе покупцям розуміти справжню ціну товару не прораховуючи її самостійно. Або довести до відома виробників та роздрібних мереж що, маніпулюючи свідомістю покупців в час кризи вони, можливо й отримають короткочасні переваги, але програють довготривалу конкурентну бородьбу за прихильність споживачів." - публікує слова Петра Кекуха "Електронна книга скарг України".   

Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
 
Стрічка