Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

В Дашівській ОТГ грубо порушують права працівників. Розповідь потерпілих

05.11.2020 16:24
53
 

"Шановна Дашівська громадо дайте відповідь яке моральне право має директор Дашівської ЗОШ Кульков О.П. ображати лайливими словами мою матір та врешті решт не стримуючи своєї агресії застосував фізичну силу на свому робочому місці в робочий час, а якщо такі випадки траплялись не тільки з моєю матір’ю, чи не загрожує така агресивна не контролююча себе людина нашому суспільству? Хочу розповісти як в Дашівській ОТГ грубо порушуються права звичайного працівника. Моя мати Лазарчук Зінаїда Петрівна працює в Дашівській ЗОШ звичайною прибиральницею 12,5 років на повну мінімальну ставку, до пенсії їй залишилось допрацювати 2 роки, має вищу освіту, проживає одна, додаткових заробітків не має.

Вся історія почалась з того, що без будь-яких попереджень 10.09.2020 її запросили в кабінет директора Кулькова О.П. підписати наказ минулим числом (вручення наказу відбувалось при наявності свідків) про те, що вона з 1 вересня 2020 р. вже переведена на 0,5 ставки в зв’язку з скороченням площі, яку вона прибирає з 500 кв.м до так «званих» 250 кв.м.(далі поясню чому). Наступного дня мати звернулась до директора зош надати їй письмове пояснення, чому вона не була попереджена за 2 місяці про зміну умов праці, згідно законодавства.

На що в грубій формі отримала відмову, тільки після того як вона написала письмове звернення надати їй це пояснення, злякавшись наслідків, які можуть бути при таких порушеннях, адміністрація закладу, визнали свою помилку і скасували цей наказ, повідомивши її, що на 0.5 ставки вона буде переведена через 2 місяця тобто з 01.11.2020р. Але на протязі цих двох місяців моя мати, на захист своїх трудових прав, письмовою заявою до директора школи ініціювала повторне вимірювання площі, яку вона прибирає. Вимірювання було проведено комісією з чотирьох осіб: Серветник В.М. Семенюк Л.М. Сердюк.О.М на чолі з зам. директора по господарчій частині Дашівської ОТГ Кравчук.С.Д

21.10.2020 та зафіксовано в письмовому акті площу 310кв.м. під підпис ,а це вже не 250кв.м. ,крім цієї площі вона майже кожен день виконує частину обов’язків двірника, по прибиранню пришкільної території, а також періодично, роботу по розвантаженню паливних матеріалів для шкільної котельні, та інші розвантажувальні роботи по необхідності,та цих робіт судячи з наказу взагалі не існує. 01.11.2020 зам. директора по господарчій частині Дашівської ОТГ. Кравчук.С.Д вручив матері наказ на переведення її на 0.5 ставки без акту про замір площі в 310кв.м. від 21.10.2020, звісно вона відмовилась підписувати цей наказ. 02.11.2020 мати звернулась до директора школи Кулькова О.П. надати завірену копію акту про останній замір площі.

На що директор Кульков О.П. відмовив та почав істерично кричати та ображати лайливими словами мою матір та врешті решт не стримуючи своєї агресії застосував фізичну силу виштовхавши за одяг мою матір з свого кабінету. Ця кричуща ситуація відбулась в присутності свідка секретаря школи Лазарчук Т. О. Станом на 03.11.2020 мати звернулась з письмовою заявою до голови Дашівської ОТГ Тітаренка С.В. з проханням розібратись в данній ситуаціі, та прийняти справедливе рішення. Будь ласка поділіться цією публікацією можливо у когось траплялись подібні випадки в житті і комусь ця інформація буде корисна. Згідно умов трудового кодексу України За наявності обставин для запровадження неповного робочого часу видається наказ про внесення змін в організацію виробництва та праці.

1. Працівники, персонально попереджаються про те, що з такого-то конкретного дня (але не раніше ніж через 2 місяці після персонального попередження) змінюються істотні умови їх праці

2. Протягом 2-х місяців від усіх відповідних працівників доцільно отримати письмову заяву про згоду чи відмову продовжувати роботу після зміни істотних умов праці. Працівники вправі в будь-який час змінити своє рішення: скасувати раніше надану згоду на продовження роботи чи дати згоду на продовження роботи, скасувавши раніше заявлену відмову від продовження роботи.

3. Безпосередньо перед початком роботи відповідно до змінених істотних умов праці необхідно видати наказ, визначити щодо кожного працівника нові істотні умови праці а також ознайомити працівників із новими інструкціями й іншими документами, що визначають умови проведення робіт.

4. Працівники, які відмовилися продовжувати роботу у зв’язку зі зміною істотних умов праці, підлягають звільненню на підставі п. 6 ст. 36 КЗпП. Але згідно частини другуої статті 42 Кодексу законів про працю При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається працівникам, яким залишилося менше трьох років до настання пенсійного віку, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат".Тому звільнити такого працівника підприємство не має права." - публікує слова Сергія Лазарчука "Електронна книга скарг України".

Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
 
Стрічка