Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Заява в прокуратуру - зразок

15.01.2013 18:34
59847
 
Вже понад 6 років "Електронна книга скарг України" публікує скарги на правоохоронців для журналістів та громадських активістів. За цей час ми подолали тисячі проблем, тільки публікуючи проблеми. І ми, як ніхто інший, чудово розуміємо, чому потрібно знати людям, як оформлювати заяви в прокуратуру, але й чому потрібно ще й писати скарги до нашого проекту. Ми написали 21 причину, чому варто подати скаргу і до нас, прочитайте їх обов'язково і надсилайте ваші проблеми, ми їх опублікуємо. Але писати в органи також потрібно, як розповідаємо далі...Заява в прокуратуру оформлюється як і усі типові заяви. З правого боку пишете ім’я прокурора на кого адресована заява. Далі, сам текст заяви, з якої причини звертаєтеся і усі можливі копії також не забудьте прикріпити.Перше, що потрібно пояснити чим відрізняється заява в прокуратуру від заяви в міліцію."Заява в прокуратуру" - це письмове звернення українця, в якому він зазначає причину звернення. Причини можуть бути, як і звичайне інформування про порушення власних прав, так і порушення конституції, або прав іншого громадянина. Або про інформування скоєного злочину. Звертатися із заяваю в прокуратуру може  кожен, якщо в цьому є потреба. Різниця між заявою в прокуратур і міліцію . Інстанції різні, і  вплив більший. Якщо, наприклад, міліція порушує Ваші права, або не прйимає Ваших заяв Ви можете звернутися із цією скаргою, заявою, в прокуратуру. Якщо ж Ви просто пишете заяву - то радимо написати її і в прокуратуру і в міліцію.Щодо складання заяви ніякого єдиного зразка немає - текст може бути написаний у вільній формі. Тому, зразок заяви, який наведений нижче - не є догмою, лишень зразок! Поради: Заяву в прокуратуру краще написати на комп’ютері, так і сам вигляд Вашого листа матиме презентабельний і Ви звільнете співробітників правоохоронних органів від розшифрування Вашого почерку. Також скласти заяву можуть допомогти і самі працівники прокуратури, під Вашу диктування. Але преде тим, як підписувати написане помічником - уважно прочитайте, можливо, деякі факти можуть не співпадати з реальними,  і тільки тоді ставте підпис.  

Зразок заяви в прокуратуру:

Прокурору Київської області/Запоріжської, м.Луцька

Іванову Івану Івановичу

Тут пишете від кого, своє ім’я, прізвище, або назву організації

Якщо це організація, то вкажіть місце реєстрації орг.

Якщо фізична особо, місце проживання.

Заява

І тут починаєте фантазувати. Головне, починайте з проблеми, а не з кінця. Наприклад, якщо перед Вашою компанією не виконали умови договору інша компанія - почніть з цього. ПРИКЛАД:  У відповідності до договору №17 від 21.03.2013 року. Дочірнє підприємство «Либідь» продало Товариству з обмеженою відповідальністю «Грант» (код ЄДРПОУ 2256489658745), в особі директора Дзюба Павла Івановича, товар на загальну суму 300 грн. (триста гривень). Факт продажу підтверджується накладними №16 від 12,05,2012р. (довіреність серія 2 № 2223), №555 від 23.01.11р. (довіреність серія 2 № 5554), № 5 від 2625р. (довіреність серія 556№ 445). Через неналежне виконання ТОВ «Грант» своїх обов’язків ДП «Либідь» було змушено звільнити половину співробітників. Або щось інше. Тобто, важливо, щоб Ви передали усю суть проблеми з усіма договорами, контрактами, виписками, які можуть підтвердити вину, в даному випадку компанії "Грант"(приклад!).Зрештою, кажете, що Ви вбачаєте в діях цієї організації.

НАПРИКЛАД:

На підставі викладеного, вважаємо, що у діях посадових осіб ТОВ «Грант» вбачаються ознаки злочинів, що передбачені ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 192, ч. 2 ст. 367, ч. 2 ст. 382 Кримінального кодексу України та, керуючись ст.ст. 1, 6 Закону України “Про прокуратуру”, просимо вжити заходів до усунення порушень закону і притягнення у встановленому законом порядку до відповідальності винних осіб.

Далі, коли уся інформація буде вичерпана, а вона такою повинна бути, переходите, до сповіщення прокурора, на кого надіслана заява, що наприклад в ній, Ви додали додатки.

Директор ДП «Либідь»                  підпис. Чому варто також надіслати скаргу до "Електронної книги скарг України" і не тільки до прокуратури, ми розповіли на телеканалі 1+1. Подивіться і надсилайте скаргу.https://www.youtube.com/watch?v=BDmJCqfN-Y4&t=293sРекомендуємо ознайомитися із статтею, "Скарга на міліцію" або "Лист-прохання"
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка